شنبه, 23 جدی 1396

ولسی جرگه، تشکیلات شورای عالی طبی کشور را تائید کرد

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

ولسی جرگه، تشکیلات شورای عالی طبی کشور را تائید کرد.

باوجودیکه برخی اعضای این مجلس چگونگی ایجاد این شورا را خلاف قانون اساسی کشور می دانند، اما در رای گیری که صورت گرفت، اکثر اعضای مجلس به ایجاد این شورا رای مثبت دادند.

کمیسیون صحت عامه ولسی جرگه می گوید که شورای طبی یک نهاد مسلکی و مورد ضرورت جامعه طبی کشور است و به منظور مصوون سازی ارایه خدمات طبی و حمایت از داکتران پیشنهاد شده است.

تشکیلات شورای عالی طبی که طی یک فرمان تقنینی ضمیمه قانون صحت عامه شده است، روز پنج شنبه ازسوی اعضای ولسی جرگه به بحث گرفته شد.

رییس کمیسیون صحت عامه ولسی جرگه می گوید که در نشست مشترک این کمیسیون، چهار کمیسیون مجلس با تشکیل شورای عالی طبی در کشور مخالفت کرده و متباقی همه کمیسیون ها به این طرح رای تایید داده اند.

برخی اعضای این مجلس مخالف تشکیل شورای عالی طبی در کشور اند.

آنان می گویند که این شورا هیچ مبنای قانونی ندارد و ایجاد آن بار اضافی بر دوش بودجه ملی است.

اما برخی اعضای دیگر این مجلس می گویند اگر طرح تشکیل شورای عالی طبی تائید نشود، مشکل زیادی برای داکتران و محصلان بخش صحت بوجود خواهد آمد.

کمیسیون صحت عامه ولسی جرگه می گوید که شورای عالی طبی یک نهاد مسلکی و مورد ضرورت جامعه طبی کشور است و به منظور مصوون سازی ارایه خدمات طبی و حمایت از داکتران پیشنهاد شده است.

سر انجام اعضای ولسی جرگه پس از بحث و جنجال ها فرمان تقنینی رییس جمهور در مورد تشکیل شورای عالی طبی را با اکثریت آرا تائید کردند.

وزیر صحت عامه هنگام ارایه پیشنهاد تشکیل شورای عالی طبی به مجلس، بر ضرورت تشکیل این شورا تاکید کرده و گفت داکتران و کارکنان صحی با ثبت و راجستر شدن به این شورا می توانند در خارج از کشور نیز کار و فعالیت داشته باشند.

بازدید 158 بار

اشتراک گذاری

Powered by CoalaWeb