سه شنبه, 13 دلو 1394

مسی کوچک در آرزوی دیدار مسی بزرگ

مرتضی احمدی یا مسی کوچک برای تحقق آرزوهایش بار سفر بسته است.

مرتضی، کودک افغانی که علاقمند مسی ستاره آرجنتاینی تیم فوتبال بارسلونا است با ابتکار منحصر به فردش شهرت جهانی کسب کرد.

پیراهن فوتبال او از جنس پلاستیک راه راه که روی آن نام مسی و شماره 10 به شکل خاصی ترسیم شده، توجه لیونل مسی ستاره جهان فوتبال را به خود جلب کرده و مسی خواهان ملاقات با این کودک شده است.

او حالا به کابل آمده و به گفته مقام های فدراسیون فوتبال افغانستان به زودی با لیونل مسی ابر ستاره فوتبال جهان ملاقات خواهد کرد.

خانواده این کودک از حکومت افغانستان برای به حقیقت پیوستن رویاهای مرتضی طالب همکاری است.

این کودک مرتضی احمدی، صاحب پیراهن مشهور مسی است؛ پیراهن او از پلاستیک راه راه ساخته شده، اما توجه خیلی ها از جمله مسی را به خود جلب کرده است.

مرتضی در این سن کم علاقه زیاد به فوتبال دارد و از طرفداران مسی است.

پنج ساله است و آرزوهایش به سن و سالش نمی خواند؛ ولی از هر زمان دیگری به آرزویش نزدیک تر شده است.

آرزو دارد مسی را ببیند و از او توپی به یادگار داشته باشد.

چندی پیش عکسی در صفحات اجتماعی از کودکی منتشر شد که لباسی پلاستیکی بر تن دارد و نام و شماره مسی روی آن نوشته شده، این عکس سر و صداهای زیادی بر پا کرد و پس از اینکه مسی به این عکس واکنش نشان داد مدعیان زیادی هم برای این عکس پیدا شدند. اما بلاخره فهمیده شد صاحب اصلی این عکس مرتضی احمدی از ولسوالی جاغوری ولایت غزنی افغانستان است.

پدر مرتضی می گوید مرتضی بارها از او یک پیراهن با نام و شماره مسی خواسته و بالاخره برادر کلان تر مرتضی در یک ابتکار جالب با پلاستیک پیراهن مسی را برایش ساخته است.

پدر مرتضی می گوید در ولسوالی جاغوری توجه چندانی به ورزش نمی شود و حکومت باید برای شگوفا شدن استعدادهای خفته مناطق دور دست کشور، اماکن ورزشی و استادیوم ها را در آن مناطق اعمار کند.

او می گوید به کابل آمده تا از حکومت و فدراسیون فوتبال کمک بخواهد تا زمینه ملاقات مسی و مرتضی را فراهم کند.

در عین حال مقامات فدراسیون فوتبال افغانستان نیز با تایید این خبر می گویند صحبت های اولیه با فدراسیون فوتبال اسپانیا و باشگاه بارسلونا انجام شده و به زودی محل دقیق ملاقات مسی و مرتضی احمدی مشخص خواهد شد.

مرتضی احمدی شهرت جهانی کسب کرده و ملاقات او با مسی افتخار بزرگی برای افغانستان خواهد بود حالا باید دید که حکومت افغانستان به خصوص فدراسیون فوتبال چه تلاش هایی برای تحقق رویای بزرگ این کودک کوچک انجام خواهد داد؟ و نیز برای استعدادهای صدها و هزاران مرتضای دیگر این سرزمین

 

اشتراک گذاری

Powered by CoalaWeb

پربیننده ترین اخبارهفت روزگذشته