جمعه, 22 جدی 1396

امریکا برای نخستین بار نیروی ویژه"مشوره دهی و کمک" به افغانستان اعزام می کند

ایالات متحده امریکا برای نخستین بار نیروی ویژهیمشوره دهی و کمک به افغانستان اعزام می کند.

ارتش ایالات متحده امریکا می گوید که این نیروها در بهار سال دوهزار و هجده میلادی به افغانستان اعزام خواهند شد.

در اعلامیه ارتش امریکا آمده است که این نیروها در چوکات یک لوا به افغانستان اعزام می شود و هدف آن آموزش دهی و کمک رسانی به نیروهای امنیتی افغان خواهد بود.

ایالات متحده امریکا تصمیم دارد برای نخستین بار نیروی ویژه "مشوره دهی و کمک" به افغانستان اعزام کند.

ارتش ایالات متحده امریکا دیروز با نشر اعلامیه ی اعلام کرده است که این نیرو ها در بهار سال ۲۰۱۸به افغانستان اعزام خواهند شد.

در این اعلامیه آمده است که این نیرو ها در چوکات یک لوا به افغانستان اعزام می شود و هدف آن آموزش دهی و کمک رسانی به نیرو های امنیتی افغان خواهد بود.

درهمین حال جنرال مارک میلی، لوی درستیز ارتش ایالات متحده امریکا گفت که لوا های کمک امنیتی، نیرو های ویژه یی اند که ماموریت اصلی شان انجام عملیات های مشوره دهی و کمک رسانی به کشور های متحد و شرکای امریکا می باشد.

یکی از مسوولان ارتش امریکا گفته است که اعزام نیروی ویژه مشوره دهی و کمک به افغانستان بخش از ماموریت حمایت قاطع ناتو است.

او افزود که این نخستین بار است که اردوی امریکا نیروهای را که تنها در بخش مشوره دهی و کمک به نیرو های امنیتی کشور های متحد امریکا تخصص و تجربه دارند، به افغانستان می فرستد.

او گفت که در گام نخست بیش از ۱۰۰سرباز از این نیرو ها به افغانستان اعزام خواهد شد، اما در مورد محل استقرار این نیرو ها جزییات ارایه نکرد.

جنرال جان نیکلسن، قوماندان نیرو های ماموریت حمایت قاطع ناتو در افغانستان نیز بر اهمیت اعزام این نیرو ها تاکید ورزیده است.

اعزام نیروی ویژه مشوره دهی و کمک اردوی امریکا به افغانستان پس از آن اعلام می شود که دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده در ماه اگست سال گذشته میلادی استراتیژی جدید واشنگتن در قبال افغانستان و منطقه را اعلام کرد.

در کنار ایالات متحده امریکا، برخی کشورهای عضو پیمان ناتو نیز از اعزام سربازان بیشتر به افغانستان اعلام آمادگی کرده اند.  

اشتراک گذاری

Powered by CoalaWeb