جمعه, 22 جدی 1396

اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد قرار است به افغانستان سفر کنند

رییس شورای امنیت سازمان ملل متحد می گوید که اعضای این شورا روی سفر به افغانستان غور می کنند.

سفیر قزاقستان درسازمانملل متحد که رییس دوره یی شورای امنیت ملل متحد است می گوید که اعضای این شورا می خواهند به منظور اظهار همبستگی با مردم افغانستان و بررسی وضعیت امنیتی از نزدیک، به افغانستان سفر کنند.

رییس شورای امنیت ملل متحد گفت که سفر اعضای این شورا به افغانستان به آنان فرصت خواهند داد تا نیازمندی ها و انتظارات آن کشور را بررسی کنند.

کیرات عمروف سفیر قزاقستان در سازمان ملل متحد که در حال حاضر ریاست دوره‌ای شورای امنیت را به عهده دارد، دیروز به خبرنگاران در نیویارک، از سفر یک هیئت این شورا به افغانستان خبر داد.

او گفت که اعضای این شورا می خواهند به منظور اظهار همبستگی با مردم افغانستان، ملاقات با مقام های حکومت و همچنین بررسی وضعیت امنیتی از نزدیک، به افغانستان سفر کنند.

رئیس شورای امنیت ملل متحد می گوید که سفر اعضای این شورا به افغانستان به آنان فرصت خواهد داد تا نیازمندی ها و انتظارات کشور را بررسی کنند.

کیرات عمروف اظهار امیدواری کرد که ریاست هیئت متشکل از اعضای شورای امنیت ملل متحد را در سفر به افغانستان بر عهده داشته باشد.

رییس شورای امنیت ابراز امیدواری کرده که یک نشست این شورا در مورد افغانستان را رهبری کند، اما او در مورد زمان دقیق این نشست و تاریخ سفر هیئت شورای امنیت سازمان ملل به افغانستان جزئیات نداده ‌است.

اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد در حالی در مورد سفرشان به افغانستان غور می کنند که در جریان هفته جاری مک مستر مشاور امنیت ملی امریکا در مورد وضعیت افغانستان به اعضای این شورا گزارش ارایه کرد. اعضای شورای امنیت بشمول رییس این شورا، از ارایه معلومات در مورد وضعیت افغانستان ازسوی مک مستر استقبال کردند و این اقدام جنرال مک مستر را یک رویداد بسیار خوب و به موقع توصیف کرد.

سفیر روسیه در سازمان ملل متحد گفته است که او با بسیاری نکات که جنرال مک مستر روی آن بحث کرد، موافق بوده و در مورد پیشنهاد مک مستر مبنی بر نیاز برای همکاری مسکو و واشنگتن در مورد وضعیت افغانستان کاملاً توافق دارد.

رییس شورای امنیت ملل متحد همچنین گفته است که افغانستان باید به دهشت افگنی، قاچاق مواد مخدر و جرایم سازمان یافته رسیدگی کند.

او اضافه کرد که با وجود این دشواری ها، زمینه ادغام افغانستان در منطقه و ترویج تجارت منطقه یی با اشتراک آن کشور مساعد می باشد.

به گفته رئیس شورای امنیت ملل متحد، این اقدام می تواند سبب شود تا به افغانستان به دیده یک تهدید نگریسته نشود بلکه آن کشور به یک "شریک مورد توجه" برای کشور های منطقه مبدل گردد.

اشتراک گذاری

Powered by CoalaWeb