چهارشنبه, 25 هوت 1395

نتایج ابتدایی تحقیقات حمله بر شفاخانه سردار محمد داوود خان اعلام شد

وزارت دفاع ملی دست داشتن و همکاری داکتران و مسوولان شفاخانه چهارصد بستر را با مهاجمان مسلح رد می کند.

رییس کمیسیون بررسی این رویداد می گوید که پنج مهاجم مسلح همان روز رویداد با استفاده از یک موتر با نمبر پلیت جعلی وارد شفاخانه شده اند و دست به حمله زده اند.

او می افزاید که بیست و چهار تن به اتهام سهل انگاری در این رویداد که شامل جنرالان و پرسونل شفاخانه می شوند، بازداشت شده اند.

معین وزارت دفاع ملی در امور کشف و استخبارات و رییس هیات بررسی رویداد شفاخانه سردار محمد داوود خان، امروز نتایج ابتدایی اش از رویداد چهارشنبه هفته گذشته را با رسانه ها شریک کرد.

هلال الدین هلال می گوید که یافته ‌های ابتدایی این هیات نشان می دهد که هیچ داکتر و مسوول شفاخانه سردار داوود خان با مهاجمان مسلح کمک و همکاری  نکرده است.

به گفته او، به دلیل سهل‌ انگاری برخی ها در داخل شفاخانه، مهاجمان مسلح توانستند با یک موتر با نمبر پلیت جعلی داخل شفاخانه شوند.

رییس کمیسیون بررسی حمله بر شفاخانه سردار داوود، می ‌گوید که 24 تن در پیوند به این رویداد بازداشت و تحت تحقیق قرار دارند.

او افزود در بین کسانی که غفلت و سهل‌ انگاری در کارشان کرده اند، تا سطح جنرال نیز شامل است. رییس کمیسیون بررسی رویداد شفاخانه سردار داوود تاکید کرد که بازداشت ‌شدگان زیر تحقیق قرار دارند و نتایج تحقیقات در آینده شریک خواهد شد.

هراس افگنانی که با استفاده از یک موتر با نمبر پلیت جعلی وارد شفاخانه شده بودند، هم اکنون صاحب این موتر و مسوول تلاشی این دروازه نیز بازداشت و زیر تحقیق قرار دارند.

پیش از این گزارش های نشر شده بود که مهاجمان مسلح، با همکاری مسوولان و داکتران داخل شفاخانه سلاح و مهمات شانرا قبل از روز رویداد در داخل شفاخانه جابجا کرده بودند.

بنابر آخرین آمارها، شمار کشته ‌شدگان این رویداد به پنجاه تن افزایش یافته است.

کمیسیون بررسی حمله بر شفاخانه سردار داوود اعلام کرد که برخی از زخمیان به علت جراحت ‌های شدید، جان باخته اند و این امر سبب افزایش آمار تلفات شده است.

کمیسیون بررسی حمله بر شفاخانه سردار داوود خان می گوید که نظر به شواهد، این حمله دهشت افگنی در بیرون از افغانستان طراحی شده است و بررسی ها در این مورد ادامه دارد.

 

اشتراک گذاری

Powered by CoalaWeb

پربیننده ترین اخبارهفت روزگذشته