چهارشنبه, 22 جدی 1395

افزایش تلفات دو حمله انتحاری کابل به سی و هشت کشته و هشتاد و شش زخمی

شمار تلفات دو حمله انتحاری در پیشروی الحاقیه پارلمان به حدود چهل کشته و بیش از هشتاد زخمی افزایش یافت.

سخنگوی وزارت امور داخله می گوید که بیشترین قربانیان این رویداد را افراد ملکی تشکیل می دهند.

درهمین حال شماری از شهروندان کشور از افزایش حملات انتحاری و انفجاری در کشور سخت ابراز نگرانی کرده و حکومت را در تامین امنیت کشور به سهل انگاری متهم می کنند.

نگرانی شهروندان کشور از افزایش حملات انتحاری و انفجاری در پایتخت؛ حملاتی که بیشترین رقم تلفات را از غیر نظامیان گرفته است.

در دو حمله انتحاری که در پیشروی الحاقیه پارلمان صورت گرفت، تعداد تلفات آن به حدود چهل کشته و بیش از هشتاد زخمی افزایش یافته است.

بیشترین قربانیان این رویداد، افراد ملکی اند؛ نظامیان نیز در جمع کشته شدگان این رویداد اند.

بیشترین زخمیان رویداد دیروز در شفاخانه استقلال انتقال داده شده است که وضعیت صحی برخی آنان نیز وخیم گزارش شده است.

هرچند برخی مقام های وزارت صحت عامه شمار تلفات این رویداد را بیش از پنجاه کشته و صد زخمی اعلام کرده است، اما سخنگوی وزارت داخله در یک نشست خبری گفت که در دو حمله  انتحاری در کابل، سی و هشت تن کشته شدند و هشتاد و شش تن دیگر زخم برداشتند.

افزایش حملات انتحاری و انفجاری در کشور نگرانی جدی شهروندان کشور را به بار آورده است.

پایتخت نشینان، ارگانهای امنیتی را در تامین امنیت کشور به سهل انگاری متهم کرده می گویند نیروهای امنیتی در جلوگیری حملات انتحاری و انفجاری توجه چندانی ندارند. 

دیروز، از روزهای خونین برای شهروندان کشور بود. سی و هشت تن در کابل، دوازده تن در قندهار و نه تن در ولایت هلمند در حملات انتحاری و انفجاری کشته شدند و همچنان بیش از صد تن دیگر در این رویدادها زخم برداشتند.

اشتراک گذاری

Powered by CoalaWeb