سه شنبه, 21 جدی 1395

نشست شورای رهبری احزاب جهادی و ملی افغانستان، روز سه ‌شنبه، برگزار شد

نشست شورای رهبری احزاب جهادی و ملی افغانستان، روز سه‌شنبه، در دفتر استاد محمد کریم خلیلی رهبر حزب وحدت اسلامی افغانستان و معاون پیشین ریاست جمهوری، برگزار شد.

در این نشست، روی مسایل مهم کشور، بحث و تبادل نظر صورت گرفته و بر برگزاری هرچه عاجل انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی، تأکید به عمل آمد.

 

شورای عالی احزاب جهادی و ملی، تأخیر انتخابات پارلمانی تا زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را خلاف قانون و مصالح علیای کشور دانست.

در این نشست، همچنین هماهنگیِ هرچه بیشترِ جریانهای مختلف سیاسی کشور، در مسایل مهم، از آن جمله در زمینه انتخابات، ضروری دانسته شده و فیصله به عمل آمد که با جریانهای سیاسیِ دیگر، روی میکانیزم نظارت احزاب بر انتخابات، روند ثبت نام رأی‌دهندگان و سایر مسایل مربوط به انتخابات، هماهنگی لازم صورت بگیرد.

از دید این شورا، رهبری و مدیریت انتخابات به حیث یک پروسه ملی، باید به گونه‌ای صورت گیرد که اعتماد عمومی نسبت به آن را تأمین کرده بتواند.

چگونگی وضعیت امنیتی کشور نیز از جمله مسایلی بود که در این نشست، مورد بحث قرار گرفت.

قرار است احزاب جهادی و ملی در این زمینه با رهبری حکومت صحبت نموده و نگرانی‌های مردم در مورد افزایش ناامنی‌ها و بدامنی‌ها را با آنان در میان گذارند.

 

اشتراک گذاری

Powered by CoalaWeb