دوشنبه, 20 جدی 1395

غنی: فساد در نهادهای امنیتی باعث افزایش تلفات نیروهای امنیتی کشور شده است

رییس جمهور غنی در مراسم بزرگداشت از شهدای نیروهای امنیتی گفت که

فساد سبب افزایش تلفات نیروهای امنیتی و دفاعی کشور شده است که این کار برای او و سربازان قابل قبول نیست.

آقای غنی دستور داد تا بخاطر کاهش تلفات نیروهای امنیتی و دفاعی و تجهیز آنان توجه جدی شود و هیچ گونه غفلت وظیفوی در این مورد پذیرفتنی نیست.

مراسم تجلیل از شهدای نیروهای امنیتی کشور روز دوشنبه با حضور رییس جمهور غنی در کابل برگزار شد.

محمد اشرف غنی رییس جمهور در این مراسم از شهدای نیروهای امنیتی به عنوان قهرمان افغانستان یاد کرد و افزود که در حال حاضر نیروهای امنیتی بیش از هر زمانی دیگری حمایت مردم را با خود دارند.

رییس جمهور در این مراسم از فساد به عنوان یکی از عوامل افزایش تلفات نیروهای امنیتی نام برده افزود که فساد در این زمینه برای خودش و برای نیروهای امنیتی غیرقابل قبول است و باید جلو آن گرفته شود.

نبود تجهیزات کافی و کوتاهی در اکمالات نیروهای امنیتی، از مشکلاتی بوده است که نیروهای امنیتی همواره از آن شکایت داشته اند.

اما آقای غنی می گوید که برای تجهیز و اکمال نیروهای امنیتی دستور داده است و هیچ گونه کوتاهی در این زمینه برایش پذیرفتنی نیست.

در حالیکه کشور در سال روان شاهد درگیرهای سنگین و خونین بود و مخالفان مسلح بیشتر از هرزمانی دیگری حملات شان را شدت بخشیده بودند، اما آقای غنی به آنان هشدار می دهد که دست از جنگ بردارند در غیرآن افغانستان به گورستان شان تبدیل خواهد شد.

آقای غنی می گوید که حفاظت از نیروهای امنیتی و رسیدگی به بازماندگان نیروهای امنیتی از وظایف اصلی اش می باشد.

درهمین حال وزیر دفاع و لوی درستیز کشور بر جلوگیری از تلفات نیروهای دفاعی تاکید کرده گفتند که نیروهای امنیتی با امکانات دست داشته شان آماده دفاع از کشور هستند.

این در حالیست که قوماندان نیروهای ماموریت حمایت قاطع در افغانستان چندی قبل از عدم رهبری درست نیروهای امنیتی و عدم اکمال این نیروها انتقاد کرده گفته بود که این موضوع باعث افزایش تلفات نیروهای امنیتی شده است. 

 

  

اشتراک گذاری

Powered by CoalaWeb