پنج شنبه, 16 جدی 1395

فعلان ولایت میدان وردک: حکومت محلی این ولایت توان مدیریت مشکلات میدان وردک را ندارد

هفتادو پنج درصد مناطق ولایت میدان وردک توسط طالبان اداره می شود.

شماری از فعالان مدنی ولایت میدان وردک با بیان این مطلب از ناامنی و فساد گسترده در این ولایت، ابراز نگرانی می کنند و می گویند حکومت محلی این ولایت توان رسیدگی به مشکلات مردم را ندارد و بیشتر مناطق عملا توسط گروه طالبان اداره می شود.

اما سخنگوی والی میدان وردک این ادعا را رد می کند و می گوید، تنها دو ولسوالی این ولایت با مشکلات امنیتی مواجه می باشد.

شماری از فعالان مدنی ولایت میدان وردک با برگزاری نشست خبری، از ناامنی ها در این ولایت ابراز نگرانی می کنند.

آنان می گویند حکومت محلی در این ولایت توان رسیدگی به مشکلات مردم را ندارد و بیشتر مناطق این ولایت توسط گروه طالبان اداره می شود.

این فعالان مدنی همچنان از فسادی که در ادارات این ولایت جریان دارد شکایت داشته و عاملان فساد در این ولایت را حلقه مافیایی خاصی می دانند.

آنان از حکومت مرکزی می خواهند که فسادپیشگان و عاملان ناامنی ها را محاکمه کند.

در همین حال، این فعالان مدنی می گویند زنان در ولایت میدان وردک وضعیت بدتری دارند و خشونت‌ها بیشتر از هر زمان دیگر به آنان وارد می‌شوند.

آنان می افزایند که گروه طالبان برخی از زنان را زندانی کرده و در محکمه صحرایی خانم ها را دره زده و به زور به عقد اعضای گروه طالبان در آورده اند.

اما سخنگوی والی میدان وردک می گوید، تنها ولسوالی های جغتو و دایمرداد با مشکلات امنیتی مواجه بوده و ولسوالی های دیگر میدان وردک با مشکل حاد امنیتی روبه رو نیستند.

با این همه فعالان مدنی میدان وردک تاکید دارند در صورت بی توجهی حکومت مرکزی در زمینه آوردن اصلاحات و محاکمه عاملان ناامنی و فساد در این ولایت، آنان دست به اعتراضات جدی خواهند زد. 

اشتراک گذاری

Powered by CoalaWeb