یکشنبه, 25 حمل 1398

کمیسیون انتخابات: برگزاری انتخابات بهتر وابسته به تامین صلح در کشور است

کمیسیون انتخابات می گوید که برگزاری انتخابات بهتر وابسته به تامین صلح در کشور است.

رییس این کمیسیون می گوید سرنوشت انتخابات ریاست جمهوری مرتبط به اوضاع جاری کشور است و با تامین صلح در کشور انتخابات بهتر برگزار خواهد شد.

وی که در نشست هماهنگی پیرامون مشارکت موثر زنان در انتخابات صحبت می کرد تاکید کرد که زنان نقش پررنگ تری نسبت به مردان در انتخابات دارند.

در همین حال رییس این کمیسیون عدم هماهنگی میان کمیسیون های انتخاباتی را یکی از چالش های اساسی خوانده گفت که برای حل این چالش ها کار به شدت جریان دارد.

 

کمیسیون مستقل انتخابات نشست هماهنگی پیرامون مشارکت موثر زنان در روند انتخابات را در کابل برگزار کرد.

حوا علم نورستانی رییس کمیسیون انتخابات با تشویق زنان برای شرکت در انتخابات و سهم گیری در ساختارهای این کمیسیون می گوید که زنان نسبت به مردان در انتخابات نقش بیشتر دارند.

از سویی هم رییس کمیسیون مستقل انتخابات، چگونگی انتخابات آینده ریاست جمهوری را مرتبط به اوضاع جاری کشور و به خصوص تامین صلح دانسته می گوید که با تامین صلح در کشور انتخابات بهتر برگزار خواهد شد.

از سویی هم کمیسیون مستقل انتخابات می گوید که انتخابات شوراهای ولسوالی ها همزمان با انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای ولایتی و انتخابات ولسی جرگه ولایت غزنی برگزار نمی شود.

با این همه وزارت داخله نیز بر تامین امنیت انتخابات تاکید کرده میگوید که نهادهای امنیتی آمادگی کامل در زمینه تامین امنیت انتخابات روی دست گرفته اند.

در همین حال وزارت زنان از ایجاد هماهنگی ها در 224 ولسوالی کشور برای آگاهی دهی از روند انتخابات برای شهروندان کشور خبر میدهد.

از سویی هم کمیسیون شکایات انتخابات با تاکید بر شفافیت انتخابات آینده ریاست جمهوری میگوید که نتایج انتخابات پارلمانی ولایت های باقی مانده در آینده نزدیک از سوی کمیسیون مستقل انتخابات اعلام خواهد شد.

رییس کمیسیون شکایات انتخابات در حالی از اعلام نتایج باقی مانده انتخابات پارلمانی خبر میدهد که انتقادها از اعلام نشدن نتایج انتخابات پارلمانی شماری از ولایت های کشور از سوی نهادهای ناظر و شهروندان کشور مطرح است.

آنان ابراز نگرانی می کنند که این تعلل ها زمینه تقلب ها را در نتیجه نهایی انتخابات پارلمانی فراهم می سازد

اشتراک گذاری

Powered by CoalaWeb

پربیننده ترین اخبارهفت روزگذشته