جمعه, 23 حمل 1398

گروه طالبان از آغاز عملیات بهاری خود زیر نام الفتح خبر داد

گروه طالبان با نشر اعلامیه‌ ای اعلام کرده اند که به جنگ شان در برابر نیروهای خارجی در افغانستان و حامیان آن ها ادامه می ‌دهند.

در این اعلامیه از جنگجویان طالبان خواسته شده تا در جریان عملیات الفتح توصیه‌های کمیسیون نظامی امارت اسلامی در مورد جلوگیری از تلفات غیرنظامیان را رعایت کنند.

وزارت دفاع ملی اعلامیه طالبان را در زمینه آغاز عملیات بهاری این گروه پروپاگند محض خوانده است.

در اعلامیه وزارت دفاع ملی آمده است که طالبان پس از شکست در میدان های جنگ می خواهند به افراد خود روحیه کاذب دهند.

 

در حالیکه تلاش ها برای آغاز گفتگوهای بین الافغانی جریان دارد، گروه طالبان عملیات بهاری ‌اش زیر نام الفتح را اعلام کرد.

در اعلامیه که امروز از سوی گروه طالبان منتشر شده، آمده است که عملیات الفتح از اول سال جاری خورشیدی به این سو در برابر نیروهای خارجی و حامیان آنان در افغانستان آغاز شده است.

در اعلامیه طالبان از جنگجویان این گروه خواسته شده تا در جریان عملیات الفتح توصیه‌ های کمیسیون نظامی امارت اسلامی در مورد جلوگیری از تلفات غیرنظامیان، برخورد اخلاقی را رعایت کنند.

در همین حال وزارت دفاع ملی، اعلامیه طالبان را در زمینه آغاز عملیات بهاری این گروه پروپاگند محض خوانده است.

در اعلامیه وزارت دفاع ملی آمده است که طالبان پس از شکست در جنگ‌های ارغنجخواه بدخشان، سانچارک سرپل، مقر غزنی، آب کمری و بالامرغاب بادغیس می خواهند به افراد خود روحیه کاذب دهند.

در اعلامیه آمده که نیرو‌های امنیتی و دفاعی افغانستان دارای ظرفیت‌های بالای مهاربوی و تسلیحاتی اند و از این رو در میدان‌های جنگ پیشتاز اند.

در خبرنامه آمده است که مردم از ظلم گروه های هراس افگن به شمول طالبان به ستوه آمده اند و به همین دلیل همکاری و حمایت مردم از نیروهای امنیتی و دفاعی افزایش چشم‌ گیر یافته است.

گروه طالبان در حالی عملیات الفتح را اعلام کرده است که در حال حاضر درگیری شدید در بخش‌هایی از کشور میان نیروهای امنیتی و جنگجویان این گروه به شدت ادامه دارد.

اشتراک گذاری

Powered by CoalaWeb