پنج شنبه, 22 حمل 1398

سازمان هماهنگی افغان ها علیه: در سال های اخیر حکومت وحدت ملی فساد اداری افزایش یافته است

سازمان هماهنگی افغان ها علیه فساد با راه اندازی کمپاینی تحت نام صفر افغانی در کابل و ننگرهار می گویند که حکومت با وجود اینکه تعهدات زیادی برای کاهش و ختم فساد به مردم سپرده بود، اما در این اواخر فساد به گونه چشم گیری افزایش یافته است.

از سوی هم این نهاد هدف از راه اندازی کمپاین صفر افغانی را ترغیب مردم بر جلوگیری فساد و مقابله با این پدیده میداند.

 

سازمان هماهنگی افغانها علیه فساد، کمپاین صفر افغانی را با شعار اینکه من نه تنها رشوت نمی دهم بلکه در مقابل آن ایستاده گی میکنم در کابل راه اندازی کرد.

مسوولان این سازمان می گویند که کمپاین صفر افغانی همزمان در دو ولایت کابل و ننگرهار آغاز شده است.

به گفته آنان؛ هدف این کمپاین از بین بردن فساد، تشویق و ترغیب و توانمند سازی مردم بر علیه فساد و رشوت گیران دولتی در کشور می باشد.

شماری از رضاکاران سازمان هماهنگی افغان ها علیه فساد می گویند تا زمانیکه مردم  برعلیه فساد و رشوت ایستاد نشوند، محو فساد و رشوت در ادارات دولتی ممکن نیست.

در همین حال اداره تدارکات ملی می گوید هنوز هم فساد در ادارات دولتی به گونه سیستماتیک و نظام مند وجود دارد، اما با ایجاد سیستم تدارکات الکترونیکی این پدیده از بین خواهد رفت.

این کمپاین در حالی راه اندازی میشود که حکوت بار ها بر مبارزه جدی با فساد در ادارات دولتی تاکید کرده، اما فساد اداری نه تنها کاهش نیافته بلکه افزایش نیز یافته است.

اشتراک گذاری

Powered by CoalaWeb

پربیننده ترین اخبارهفت روزگذشته