سه شنبه, 20 حمل 1398

عمران خان: برای پایان دادن به مشکلات افغانستان یگانه راه، گفتگوهای سیاسی است

صدر اعظم پاکستان می گوید که برای پایان دادن به مشکلات افغانستان یگانه راه، گفتگوهای سیاسی است.

عمران خان در دیدار با جنرال کنت مک کینزی گفته است که به شمول طالبان، گفتگوها میان تمامی طرف‌ها، نتیجهٔ خوبی به همراه خواهد داشت.

او همچنان افزوده است که پس از بیرون شدن سربازان خارجی از افغانستان، سرنوشت آیندهٔ این کشور را افغان‌ها تعیین خواهند کرد.

در این دیدار جنرال مک کینزی نیز بر تعهد ایالات متحده برای دستیابی به صلح و ثبات پایدار در افغانستان از طریق یک روند سیاسی تأکید کرده است.

 

صدر اعظم پاکستان یک بار دیگر بر تعهد این کشور برای همکاری در پروسه افغانستان تاکید کرده است.

عمران خان نا وقت روز گذشته در دیدار با کنت مک کینزی فرمانده قوای مرکزی ایالات متحده امریکا در اسلام آباد گفته است که یگانه راه برای پایان دادن به مشکلات افغانستان، گفتگوهای سیاسی است.

آقای خان گفت: "مذاکره مستقیم با تمام گروه‌ها از جمله طالبان می‌تواند مقدمه صلح پایدار در افغانستان باشد و یگانه راه برای ختم جنگ و برقراری صلح در افغانستان گفتگوهای سیاسی است."

آقای خان افزوده است که اسلام ‌آباد برای ختم جنگ در افغانستان نقش مهمی را بازی کرده است و در آینده نیز همکاری های گستردهٔ در این زمینه انجام خواهد داد.

او افزوده است که گروه‌های افغانی قبل از تعیین شرایط برای دیگران باید یک برنامه جامع برای مدیریت این کشور پس از خروج نیروهای خارجی تدوین کنند.

صدر اعظم پاکستان تاکید کرده است که اسلام آباد خواهان روابط خوب با تمام کشورهای همسایه از جمله افغانستان است.

عمران‌خان با اشاره به خطر نفوذ داعش در افغانستان خواهان همکاری بیشتر برای ریشه‌ کن کردن این گروه شد

در این دیدار جنرال مک کینزی نیز بر تعهد ایالات متحدهٔ برای دستیبابی به صلح و ثبات پایدار در افغانستان از طریق یک روند سیاسی تأکید کرده است.

صدر اعظم پاکستان در حالی از همکاری پاکستان در روند صلح افغانستان صحبت می ‌کند که هفته گذشته زلمی خلیلزاد در جریان سفرش به آن کشور، در دیدار با مقام‌های ملکی و نظامی پاکستان از ایجاد سهولت سفر برای تیم مذاکره کننده طالبان به ویژه ملا عبدالغنی برادر به قطر، قدردانی کرده بود.

اشتراک گذاری

Powered by CoalaWeb

پربیننده ترین اخبارهفت روزگذشته