سه شنبه, 28 هوت 1397

تیفا: حکومت در امور کمیسیون انتخابات مداخله می ‌کند.

بنیاد انتخابات شفاف افغانستان" تیفا" می گوید که حکومت در امور کمیسیون انتخابات مداخله می ‌کند.

مسوولان این نهاد می گویند مداخله حکومت در کار کمیسیون های انتخاباتی مانع هماهنگی لازم میان این کمیسیون ها شده است.

آنان همچنان می گویند آماده نبودن کمیسیون‌ های انتخاباتی برای برگزاری به موقع انتخابات ریاست جمهوری نیز یک چالش است که بر مشکلات در روند انتخابات افزوده است.

بنیاد انتخابات شفاف افغانستان(تیفا) اعلام کرد که حکومت و برخی از گروه‌های سیاسی در امور کمیسیون انتخابات مداخله می‌ کنند که این امر روند انتخابات را پیچیده کرده است.

نعیم ایوب زاده رییس تیفا در یک نشست خبری در کابل گفت که مداخله حکومت در کار کمیسیون های انتخاباتی مانع هماهنگی لازم میان این کمیسیون ها شده است.

مسوولان تیفا همچنان آماده نبودن کمیسیون‌های انتخاباتی را برای برگزاری به موقع انتخابات ریاست جمهوری چالشی خواند که به گفته آنان بر مشکلات در روند انتخابات افزوده است.

آنان از کمیسیون انتخابات خواست که برنامه مشخص برای تفکیک آرای پاک از ناپاک انتخابات پارلمانی را روی دست گرفته و از همین اکنون برای ساختن پلان مشخص و عملی استفاده از تکنالوژی در انتخابات پیش رو و تغییر سیستم انتخاباتی مطابق به قانون جدید، اقدام کند.

نگرانی تیفا در حالی مطرح می‌ شود که کمیسیون انتخابات امروز نتایج نهایی ولایات بلخ، پکتیکا، لوگر، بادغیس، غور و حوزه اهل هنود را اعلام کرد.

اشتراک گذاری

Powered by CoalaWeb

پربیننده ترین اخبارهفت روزگذشته