یکشنبه, 26 هوت 1397

انتقاد رییس مجلس سنا از گفته های اخیر نخست وزیر پاکستان در مورد ایجاد حکومت فراگیر در افغانستان

رییس مجلس سنا از گفته های اخیر نخست وزیر پاکستان در مورد ایجاد حکومت فراگیر در افغانستان سخت انتقاد کرد.

فضل هادی مسلمیار در یک نشست خبری صحبت های اخیر نخست وزیر پاکستان در مورد ایجاد حکومت فراگیر در کشور را مداخله آشکارا در امور داخلی کشور دانسته از پاکستان خواستند که از چنین اظهارات خود داری نماید.

از سوی هم رییس مجلس سنا بر گفتگوهای صلح بین الافغانی تأکید کرده، از امریکا خواست که گفتگوهای صلح را با هماهنگی و تفاهم حکومت افغانستان به پیش ببرد.

مجلس سنا از حکومت پاکستان می خواهد که از مداخله در امورات داخلی کشور دست بردارد.

مجلس سنا در واکنش به صحبت های اخیر عمران خان نخست وزیر پاکستان که در باجور پاکستان در مورد ایجاد یک حکومت فراگیر در افغانستان، طی نشستی امروز در کابل می گوید، این اظهارت مداخله آشکارا در امور داخلی کشور می باشد.

رییس این مجلس از حکومت پاکستان خواست، در آینده از چنین اظهارات در مورد افغانستان خود داری نماید.

از سوی هم فضل هادی مسلمیار بر گفتگوهای صلح بین الافغانی تأکید کرده، از امریکا خواست که گفتگوهای صلح را با هماهنگی و تفاهم حکومت افغانستان به پیش ببرد.

این در حالی است که روز سه‌ شنبه هفته گذشته، پنجمین دورگفتگوهای فشرده نمایندگان امریکا و طالبان در قطر پس از 16 روز پایان یافت و پس از آن، نمایندگان امریکا و طالبان از پیشرفت در گفتگوها خبر دادند.

نمایندگان امریکا و طالبان اعلام کردند که پس از 16 روز گفتگوهای نفس ‌گیر در روند صلح افغانستان روی دو موضوع به توافق رسیده اند.

خروج نیروهای امریکایی از افغانستان و تضمین طالبان برای عدم استفاده تروریستان از خاک افغانستان علیه امریکا و متحدانش از جمله موضوعات مورد توافق  دوطرف عنوان می شود.

اشتراک گذاری

Powered by CoalaWeb

پربیننده ترین اخبارهفت روزگذشته