یکشنبه, 26 هوت 1397

شماری از نامزدان ریاست جمهوری: پیش از روشن شدن نتایج گفتگوهای صلح در کشور، برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سوال بر انگیز خواهد بود

شماری از نامزدان ریاست جمهوری می گویند که سرنوشت گفتگو های صلح و امنیت در کشور روشن نشود، رفتن به سوی انتخابات ریاست جمهوری در کشور دشوار است.

از سوی هم آنان از پیچیدگی های گفتگو های صلح و همچنان حضور بازیگران متعدد خارجی در این روند نیز ابراز نگرانی کردند.

جرگه مشورتی نامزدان ریاست جمهوری و میانجیگری درباب صلح، روز یکشنبه با حضور هفت تن از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری در کابل اعلام موجودیت کرد.

جرگه نامزدان انتخابات ریاست جمهوری برای صلح عملکرد حکومت در روند صلح را به باد انتقاد گرفته مدعی است که حکومت پروسه صلح را سبوتاژ می ‌کند.

این نامزدان می گویند که روند صلح برای مردم افغانستان اولویت دارد و هرنوع تلاشی برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری پیش از توافقات صلح شک برانگیز است.

اعضای  جرگه نامزدان انتخابات ریاست جمهوری  تاکید دارند  که بازیگران مختلف در روند صلح افغانستان دخیل شده اند و این مسئله پروسه صلح را پیچیده کرده است.

به گفته آنان تلاش‌های چند جانبه برای برقراری صلح در افغانستان را که به گفته وی کشورهای منطقه و دارای منافع متضاد در آن دخیل هستند را بی‌ نتیجه خوانده افزودند که سبک این تلاش‌ها باید تغییر کند.

این اظهارات در حالی صورت می گیرد پس از پایان گفتگوهای شانزده روز میان زلمی خلیلزاد و نمایندگان طالبان، ملا عبدالغنی برادر، رئیس دفتر سیاسی طالبان در قطر ضمن ابراز خوشبینی در مورد مذاکره با امریکا، گفته است که مردم افغانستان نباید در مورد توافقات صلح نگران باشند. 

اشتراک گذاری

Powered by CoalaWeb

پربیننده ترین اخبارهفت روزگذشته