یکشنبه, 26 هوت 1397

احتمالتغییر در تقویم انتخابات ریاست جمهوری

کمیسیون مستقل انتخابات اعلام کرد به دلیل چالش های مختلف این کمیسیون نمی تواند تقویم انتخابات ریاست جمهوری را به وقت تعیین شده آن عملی کند.

مولانا عبدالله، یکی از کمیشنران کمیسیون مستقل انتخابات امروز در یک نشست خبری در کابل گفت که شانزده روز از تقویم انتخابات ریاست جمهوری، گذشته که این موضوع، یکی از چالش ها فرا راه تطبیق این تقویم است.

این کمیشنر کمیسیون انتخابات افزود که تا دو روز دیگر چگونگی تمدید تقویم انتخابات ریاست جمهوری توسط این کمیسیون اعلام خواهد شد.

کمیسیون مستقل انتخابات می گوید به دلیل چالش های مختلف این کمیسیون نمی تواند تقویم انتخابات ریاست جمهوری را به وقت تعیین شده آن عملی کند.

مولانا عبدالله، یکی از کمیشنران این کمیسیون امروز در یک نشست مطبوعاتی به خبرنگاران گفت که شانزده روز از تقویم انتخابات ریاست جمهوری، گذشته که این، یکی از چالش ها فراراه تطبیق این تقویم است.

آقای عبدالله افزود در ۱۰حوت ثبت ‌نام مجدد رای ‌دهنده گان و ثبت ‌نام اعضای ولسی جرگه‌ ولایت غزنی باید آغاز می شد که به دلیل برخی تغییرات این کار نیز معطل شد.

مولانا عبدالله، یکی از چالش‌های دیگر در کار این کمیسیون را " ابهام در کاربرد سیستم بایومتریک" در ثبت و شناسایی رای ‌دهنده‌گان دانست.

وی همچنان می افزاید رایزنی‌ها با تمام جوانب دخیل در روند انتخابات جریان دارد که چه زمانی، تقویم انتخابات ریاست جمهوری تمدید شود.

این کمیشنر کمیسیون انتخابات افغانستان گفت که تا دو روز دیگر چگونگی تمدید تقویم انتخابات ریاست جمهوری توسط این کمیسیون اعلام خواهد شد.

بربنیاد تقویم فعلی انتخابات، روند ثبت نام رای دهندگان، انتخابات ریاست جمهوری، شورای ولسوالی‌ها و انتخابات پارلمانی ولایت غزنی، دهندگان در ۱۰حوت آغاز می‌شد که با گذشت شانزده روز تا حالا از آغاز این روند توسط کمیسیون خبری نیست.

در این تقویم، همچنان ۲۹سرطان سال ۱۳۹۸خورشیدی زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، انتخابات شورای ولسوالی، و انتخابات پارلمانی غزنی تعیین شده است.

 

اشتراک گذاری

Powered by CoalaWeb