جمعه, 24 هوت 1397

برگزاری همایش بزرگ مردمی تحت عنوان، مدیریت جهادی، عقلانیت سیاسی و رهبری خردمندانه استاد محمد کریم خلیلی رهبر حزب وحدت اسلامی افغانستان

همایش بزرگ مردمی تحت عنوان، مدیریت جهادی، عقلانیت سیاسی و رهبری خردمندانه استاد محمد کریم خلیلی رهبر حزب وحدت اسلامی افغانستان و رییس شورای عالی صلح در کابل برگزار شد.

سخنرانان این همایش، کارنامه سیاسی استاد محمد کریم خلیلی رهبر حزب وحدت اسلامی افغانستان را چه در دوره جهاد و مقاومت و چه در فصل جدید درخشان توصیف کردند.

به گفته سخنرانان این همایش، استعداد مدیریتی استاد خلیلی سبب شد که پس از شهادت استاد عبدالعلی مزاری رهبر فقید حزب وحدت اسلامی افغانستان، خلای رهبری در جامعه ما بوجود نیاید.

آنان همچنان تاکید کردند که مقاومت بامیان به رهبری استاد خلیلی توانست هویت هزاره را دوباره زنده کند و زمینه ساز دولت داری مدرن در افغانستان شود.

آنان همچنان مقاومت بامیان را زمینه ساز به رسمیت شناخته شدن هویت مذهبی یک بخشی از مردم افغانستان دانستند که در تاریخ زرین کشور ثبت شده است.

استاد محمد کریم خلیلی نیز در این همایش با اشاره به افتخارات گذشته مردم ما، بر وحدت و همدلی هرچه بیشتر میان باشندگان کشور تاکید کرد و افزود که مردم افغانستان فقط در سایه وحدت و همدلی می توانند بر مشکلات فایق آیند.

رییس شورای عالی صلح در این همایش خطاب به مخالفان مسلح دولت نیز گفت که صلح یک ضرورت جدی مردم افغانستان است.

او همچنان از مسوولین حکومت وحدت ملی نیز خواست که اگر مردمی می اندیشند پروسه صلح را تقویت کنند.

استاد خلیلی از باشندگان کشور نیز خواست که پرچمدار صلح خواهی باشند و به هیچ وجه نگذارند پروسه صلح آسیب ببیند.

رییس شورای عالی صلح یکبار دیگر به مردم اطمینان داد که هرگز امارت طالبانی در کشور پذیرفتنی نیست و نظام ملاشاهی در کشور پیاده نخواهد شد.

استاد خلیلی خطاب به باشندگان کشور گفت که هرگز به خود یاس و نا امیدی را راه ندهند و همانطور که با سربلند تا اینجا آمده اند در آینده نیز بر تمام چالش ها پیروز خواهند شد.

در پایان این همایش نتیجه مسابقه کتاب خوانی که پیش از این راه اندازی شده بود نیز اعلام شد و به برندگان این مسابقه جوایز و تحایف اهدا گردید.

این همایش از سوی مرکز فرهنگی والعصر برگزار شده بود.

 

اشتراک گذاری

Powered by CoalaWeb

پربیننده ترین اخبارهفت روزگذشته