جمعه, 24 هوت 1397

رییس دارالانشای شورای عالی صلح در یک سفر دو روزه فردا شنبه به ایران سفر می کند

سخنگوی شورای عالی صلح می گوید که محمد عمر داوود زی در جریان سفر دو روزه به تهران با مقام مقام های عالی رتبه ایران برای جلب حمایت‌های عملی و هماهنگ این کشور در خصوص پروسه صلح افغانستان، بحث و گفتگو خواهد کرد.

سخنگوی شورای عالی صلح نقش کشورهای همسایه را در زمینه آغاز گفتگوهای صلح بین الافغانی مهم خوانده، افزود که برقراری صلح در افغانستان به نفع کشورهای منطقه است و این کشورها باید از روند صلح افغانستان حمایت کنند.

محمد عمر داوود زی رییس دارالانشای شورای عالی صلح و نماینده رییس جمهور در امور منطقه‌ای برای اجماع صلح، در راس یک هیئت به ایران سفر می کند.

سخنگوی شورای عالی صلح می گوید که قرار است که آقای داوودزی در جریان این سفر با مقام‌ های عالی رتبه ایران از جمله وزیر امور خارجه، مشاور امنیت ملی و معاون شورای امنیت ملی این کشور برای جلب حمایت‌های عملی و هماهنگ ایران در خصوص پروسه صلح افغانستان، بحث و گفت‌وگو کند.

آقای طاهری نقش کشورهای همسایه افغانستان را در زمینه آغاز گفتگوهای بین الافغانی مهم می داند.

به گفته او رییس دارالانشای شورای عالی صلح درجریان این سفر تلاش می کند حمایت‌ها و همکاری‌ها ایران را در راستای آغاز گفتگوی بین‌الافغانی جلب کند.

سخنگوی شورای عالی صلح تاکید کرد که برقراری صلح در افغانستان به نفع کشورهای منطقه است و این کشورها باید از روند صلح افغانستان حمایت کنند.

سفر رییس دارالانشای شورای عالی صلح به ایران در حالی صورت می‌ گیرد که اخیرا پنجمین دور گفتگوهای نمایند‌گان امریکا و گروه طالبان در دوحه، پایتخت قطر، پایان یافت و ‌دو طرف اعلام کردند که روی پیش ‌نویس توافق‌ نامه ‌ای در مورد تضمین برای مبارزه با تروریزم و خروج سربازان امریکایی از افغانستان توافق کرده‌ اند.

اشتراک گذاری

Powered by CoalaWeb

پربیننده ترین اخبارهفت روزگذشته