پنج شنبه, 23 هوت 1397

دیدار سفیر امریکا در کابل با استاد محمد کریم خلیلی رییس شورای عالی صلح

جان بس سفیر ایالات متحده امریکا در کابل، امروز پنجشنبه با استاد محمد کریم خلیلی رییس شورای عالی صلح، دیدار نمود.

در این دیدار، روی چگونگی گفتگوهای صلح در دوحه و نتایج آن، به تفصیل صحبت شد.

سفیر ایالات متحده امریکا، مسایل مهم مربوط به  این گفتگوها را با رییس شورای عالی صلح، در میان گذاشت.

وی نسبت به اینکه افغانستان به صلح پایدار دست پیدا کند، اظهار خوشبینی نمود.

سفیر ایالات متحده امریکا همچنین گفت که برقراری صلح در افغانستان یک اولویت اساسی است و این اولویت باید بر طبق آنچه که افغانستان و جامعه جهانی انتظار دارند، تحقق یابد

وی همچنین اظهار امیدواری کرد که گفتگوهای بین الافغانی، آغاز شود.

سفیر ایالات متحده امریکا، به فرصتها و چالشهایی که در حال حاضر، در مسیر صلح قرار دارند، اشاره نموده و اظهار امیدواری کرد که این چالشها، به تدریج حل گردد و افغانستان به صلح و ثبات پایدار دست یابد.

وی اظهار اطمینان نمود که کشورش از افغانستان در تمام مراحل و در ابعاد گوناگون، حمایت می‌نماید.

استاد محمد کریم خلیلی رییس شورای عالی صلح، از همکاریها و حمایتهای ایالات متحده امریکا برای برقراری صلح در افغانستان، اظهار سپاس و قدردانی نمود.

رییس شورای عالی صلح از گفتگوهای صلح در دوحه استقبال و حمایت نموده، گفت: این گفتگوها پیشرفت خوبی در جهت موفقیت روند صلح در افغانستان، به حساب می‌آید.

وی اظهار داشت که تلاشهای ایالات متحده امریکا برای صلح در دوحه قابل قدر است و می‌تواند زمینه گفتگوهای بین‌الافغانی را که نتیجه آن، برقراری صلح پایدار در افغانستان باشد، مساعد سازد.

استاد محمد کریم خلیلی رییس شورای عالی صلح، با اشاره به چگونگی روند صلح گفت: پیشبرد پروسه صلح از یک موضع هماهنگ، همسو و جامع، موفقیت روند صلح را قوی می‌سازد.

همچنین وی ضمن اشاره به اینکه صلح‌خواهی یک حرکت گسترده و فراگیر در افغانستان است، گفت: چالشها و موانع نمی‌تواند از موفقیت روند صلح جلوگیری نماید.

رییس شورای عالی صلح، شرایط به وجود آمده برای صلح را یک فرصت خوب دانست و اظهار داشت که از این فرصت باید در جهت پایان یافتن جنگ و برقراری صلح، استفاده شود.

اشتراک گذاری

Powered by CoalaWeb

پربیننده ترین اخبارهفت روزگذشته