دوشنبه, 21 هوت 1396

وزارت دفاع: ولسوالی اناردره فراه دوباره در کنترل دولت درآمد

ولسوالی اناردره ولایت فراه صبح امروز برای چند ساعت بدست مخالفان مسلح دولت سقوط کرد.

وزارت دفاع ملی می گوید که پس از چند ساعت درگیری شدید، نیروهای امنیتی دوباره کنترول این ولسوالی را بدست گرفتند و تلفات سنگینی به مخالفان مسلح وارد کرده اند.

وزارت دفاع ملی می پذیرد که در اثر سقوط بخش های از این ولسوالی، هشت پولیس به شمول قوماندان امنیه این ولسوالی کشته شده اند.

مخالفان مسلح شب گذشته بالای ولسوالی اناردره فراه حمله و با نیروهای امنیتی درگیری شدیدی را انجام دادند.

وزارت دفاع ملی می گوید که از اثر فشار حملات مخالفان مسلح، نیروهای امنیتی مستقر در این ولسوالی مجبور میشوند که از مرکز ولسوالی عقب نشینی کنند.

به گفته سخنگوی این وزارت، هشت پولیس به شمول قوماندان امنیه این ولسوالی در اثر این درگیری ها کشته شده و چند پولیس دیگر زخمی شدند.

مسوولان امنیتی می گویند که با رسیدن نیروهای کماندو و سایر نیروهای تازه نفس، مخالفان مسلح از این ولسوالی بیرون رانده شده و کنترول این ولسوالی دوباره بدست دولت افتاد.

وزارت داخله در اعلامیه گفته است که در عملیات بازپس گیری این ولسوالی تلفات سنگینی به مخالفان مسلح وارد شده است. در اعلامیه آمده است که 56 تن از مخالفان مسلح کشته شده اند و 38 تن دیگر شان زخم برداشتند.

ولایت فراه از جمله ولایت های نا امن کشور است. مخالفان مسلح در بیست روز گذشته دوبار بر مرکزهای نیروهای امنیتی در این ولایت حمله تهاجمی را انجام داده اند که در اثر این حملات حدود چهل تن از نیروهای امنیتی در این ولایت کشته شده اند و چند تن دیگر شان زخم برداشته اند.

 

 

 

 

اشتراک گذاری

Powered by CoalaWeb