جمعه, 18 هوت 1396

از چهارمین سالگرد درگذشت مارشال محمد قسیم فهیم گرامیداشت شد

از چهارمین سالگرد درگذشت مارشال محمد قسیم فهیم روز جمعه طی مراسمی در کابل گرامیداشت شد.

سخنرانان در این مراسم از افزایش اختلافات قومی در کشور ابراز نگرانی کرده و گفتند که اگر جلو این اختلافات گرفته نشود، افغانستان به بحران برگشت ناپذیر کشیده خواهد شد.

سخنرانان این نشست همچنان تاکید کردند که نباید به مخالفان مسلح قبل از مذاکرات صلح امتیازات ویژه داده شود.

از چهارمین سالیاد درگذشت مارشال محمد قسیم فهیم، با حضور مقام های دولتی، شخصیت های سیاسی و جهادی طی مراسمی در تالار لویه جرگه در کابل گرامیداشت شد.

رییس جمهورغنی در پیامی، مارشال فهیم را یک شخصیت ملی دانسته و گفت که او برای برقراری نظام در کشور تلاش های زیادی انجام داد.

حامد کرزی رییس جمهور پیشین نیز مارشال فهیم را یک شخص وطن دوست دانست و گفت که او برای وحدت مردم افغانستان هموار ه تلاش کرد.

اختلافات قومی در کشور موضوعی بود که در این نشست نسبت به افزایش آن ابراز نگرانی شد و تاکید صورت گرفت که اگر از افزایش این اختلافات در کشور جلوگیری نشود، کشور به بحران خواهد رفت.

سخنرانان این نشست در حالیکه از آغاز گفتگوهای صلح با مخالفان مسلح استقبال می کنند، اما می گویند که قبل از پیوستن مخالفان مسلح به پروسه صلح، نباید به آنان امتیازات ویژه داده شود.

رییس اجراییه در این مراسم از ناکامی حکومت وحدت ملی در کسب اعتماد مردم به پروسه انتخابات در کشور سخن گفت. او گفت حکومت نتوانسته است در مورد انتخابات اطمینان لازم را به مردم بدهد.

مساله جاسوسی و همکاری با مخالفان مسلح از داخل نظام موضوع دیگری بود که در این نشست در مورد آن صحبت شد و تاکید شد که این مسله باید بصورت جدی مورد بررسی قرار گیرد.

 

 

اشتراک گذاری

Powered by CoalaWeb