یکشنبه, 22 دلو 1396

وزارت انکشاف دهات پنج هزار دستگاه قالین بافی را به عودت کنندگان توزیع می ‌کند

وزارت احیا و انکشاف دهات پنج هزار دستگاه قالین بافی را به عودت کنندگان توزیع می ‌کند.

وزیر احیا و انکشاف دهات، در یک نشست خبری گفت که پنج هزار دستگاه قالین بافی و لوازم مورد نیاز آن به عودت کنندگانی که تازه به کشور بازگشته اند در هشت ولایت توزیع می شود.

وی افزود، این وزارت از بودجه ای که وزارت مالیه برای اشتغال زایی مهاجران در نظر گرفته؛ این تعداد دستگاه قالین بافی را برای عودت کنندگان مدنظر گرفته است.

وزارت احیا و انکشاف دهات در نظر دارد تا پنج هزار دستگاه قالین بافی و لوازم مورد نیاز آن را برای عودت کنندگان در هشت ولایت کشور توزیع کند.

مجیب الرحمن کریمی وزیر احیا و انکشاف دهات، امروز (یکشنبه) در یک نشست خبری گفت این پنج هزار دستگاه قالین بافی با لوازم مورد نیاز آن به عودت کنندگانی که تازه به کشور بازگشته اند توزیع می شود.

هزینه مجموعی این تعداد دستگاه قالین بافی حدود 133 میلیون افغانی شده که از بودجه در نظر گرفته شده برای اشتغال زایی برای مهاجران پرداخت می شود. به گفته وزیر احیا و انکشاف دهات، تعداد 15 هزار تن به شکل مستقیم و بیش از 5 هزار تن دیگر به شکل غیر مستقیم براساس این برنامه مشغول کار خواهند شد.

این وزارت می گوید که این برنامه شامل هزاران خانواده مهاجر در ولایت های کابل، ننگرهار، بلخ، لغمان، پروان، بغلان، هرات و قندهار شده و کسانی را زیر پوشش قرار خواهد داد که این اواخر از کشورهای ایران و پاکستان به کشور عودت کرده اند.

اشتراک گذاری

Powered by CoalaWeb