شنبه, 23 جدی 1396

اولین محموله گندم کمکی هند به کابل رسید

اولین محموله گندم کمکی هند به کابل رسید.

وزیر زراعت، آبیاری و مالداری می ‌گوید که از میان یک صد و ده هزار تُن گندمی که هند قرار است به افغانستان کمک کند، تاکنون شصت هزار تن آن به بندر چابهار رسیده است.

به گفته وی از این میان بیش از هفده هزار تُن آن به ولایت ‌های غزنی، ننگرهار،هرات، لغمان، قندهار ،هلمند و سیلوی مرکزی کابل انتقال داده شده است.

اولین محموله گندم کمکی هند روز شنبه به کابل رسید.

این محموله گندم که به کابل رسیده است، بیش از دوهزارو دوصد متریک تن گندم است که در چهل وهشت لاری به کابل انتقال داده شده است.

وزیر زراعت، آبیاری و مالداری می گوید از میان 110 هزار تُن گندمی که هند قرار است به افغانستان کمک کند، تاکنون 60 هزار تن آن به بندر چابهار رسیده است.

اوافزود از این میان حدود 23 هزار و 750 متریک تن که یک هزار و هشتاد کانتینر را شامل می ‌شود از این بندر به ولایت نیمروز رسیده و در گدام ها ذخیره شده است.

به گفته وی از این میان بیش از 17 هزار تُن گندم به ولایت‌های غزنی، ننگرهار، هرات لغمان، قندهار، هلمند و سیلوی مرکزی کابل انتقال داده شده است.

درهمین حال سفارت هندوستان در کابل با ابراز خرسندی از رسیدن این محموله به کابل میگوید که این کمک ها از وعده های داده شده هند به افغانستان است و این کمک ها را یک مسئولیت بزرگ هند در قبال افغانستان میداند.

از سویی هم مسئولان وزارت زراعت میگویند که این کمک‌ ها به افراد نیازمند و آسیب ‌دیده‌ گان توزیع میشود.

مسوولان وزارت زراعت، آبیاری و مالداری می گویند که این وزارت برنامه دارد تا هفت سال آینده کشور را از نظر تولید غله جات به خود کفایی برساند.

افغانستان باوجودیکه یک کشور زراعتی است، اما هنوزهم بخشی از تولیدات زراعتی از خارج وارد کشور می شود.

 

اشتراک گذاری

Powered by CoalaWeb