پنج شنبه, 16 جدی 1395

انتقاد شدید باشندگان ناحیه سیزدهم شهر کابل، از نبود امنیتی در این ناحیه

باشندگان ناحیه سیزدهم شهر کابل از نبود امنیت در این ناحیه به شدت انتقاد کرده و مسوولین امنیتی را به کم کاری و سهل انگاری متهم می کنند.

آنان می گویند که باشندگان ناحیه سیزدهم شهر کابل از امنیت جانی و مالی برخوردار نبوده و افزایش قتل، سرقت های مسلحانه و اختطاف ها در این ناحیه باعث ایجاد ترس و وحشت در بین مردم شده است.

آنان مسوولین امنیتی این ناحیه را به بی کفایتی متهم کرده و خواهان توجه مراجع مربوطه در قسمت تامین امنیت این ناحیه شدند.

درهمین حال قوماندان امنیه و آمر حوزه سیزدهم کابل کمبود پرسونل امنیتی را در سطح شهرکابل به ویژه ناحیه سیزدهم پایتخت از عوامل وجود این نابسامانی ها می دانند.

باشندگان ناحیه سیزدهم شهر کابل جلسه ی مشترکی را درمورد تامین امنیت درشهرکابل بخصوص درناحیه سیزدهم پایتخت با مسوولان نهادهای امنیتی برگزار کردند.

باشندگان، علما و وکلای گذر ناحیه سیزدهم شهر کابل، از نبود امنیت درشهر به ویژه در ناحیه سیزدهم شهر کابل ابرازنگرانی کرده ونهادهای امنیتی را در تامین امنیت به کم کاری وبی توجهی متهم کردند.

آنان می گویند ناحیه سیزدهم یکی ازبزرگترین و پرنفوس ترین نواحی شهرکابل است اما کمترین توجهی در قسمت تامین امنیت باشندگان این ساحه نشده است.

به گفته آنان افزایش قتل،سرقت های مسلحانه و فیرها از طرف شب در این ناحیه آرامش را ازمردم گرفته است.

باشندگان ناحیه سیزدهم پایتخت می گویند چندین مورد قتل، سرقت منازل، دزدی مسلحانه،راه زنی و فیرهای شبانه درمربوطات این ناحیه صورت گرفته است اما زمانی که مردم محل با مسوولین امنیتی حوزه مربوطه و یا به شماره 119 پولیس درتماس می شوند، هیچ کمکی دریافت نمی کنند.

آمر حوزه سیزدهم امنیتی پولیس اما می گوید که این اداره در حد توان برای تامین امنیت این ساحه تلاش کرده اما نبود پرسونل امنیتی کافی در این ناحیه باعث بروز چنین مشکلاتی شده است.

با این حال، مسوولان قوماندانی امنیه کابل می گوید که به شکایات مردم ناحیه سیزدهم رسیدگی خواهد شد و کسانی را که در اجرای وظیفه کوتاهی کرده باشند مجازات خواهد کرد.

آنان همچنان کمبود پرسونل امنیتی در ناحیه سیزدهم شهر کابل را می پذیرند اما می گویند که پلان امنیتی جهت تامین بهتر امنیت شهرکابل روی دست خواهد شد.

در همین حال، باشندگان ناحیه سیزدهم از حکومت می خواهند که این ناحیه را به دو ناحیه و حوزه تقسیم کند تا به صورت بهتر به امورات این ساحه پرنفوس از سوی حکومت رسیدگی شود.

ناحیه سیزدهم شهر کابل یکی ازنواحی غیرپلانی پایتخت است که در این اواخر با ناامنی های بی پیشینه روبروشده است و باعث نگرانی مردم این ناحیه گردیده است.

اشتراک گذاری

Powered by CoalaWeb