چهارشنبه, 15 جدی 1395

جمعیت هلال احمر افغانی: آمادگی ها بخاطر کمک رسانی به مردم در فصل زمستان روی دست گرفته شده ‎است

جمعیت هلال احمر افغانی از آمادگی هایشان برای کمک به آسیب دیدگان احتمالی رویدادهای طبیعی و غیر طبیعی در زمستان پیشرو خبر می دهد.

این نهاد می گوید که برای آسیب دیدگان احتمالی زمستان پیشرو بیش از دوازده هزار بسته ی کمکی را در نظر گرفته است.

مسوولان این نهاد، اما می گویند که کمک های که در نظر گرفته شده است، کافی نیست.

جمعیت هلال احمر افغانی طی نشستی خبری از آماده گی ها برای کمک رسانی به آسیب دیدگان احتمالی زمستان پیشرو خبر می دهد.

عبدالرحمن کلانتری رئیس اداره حوادث جعمیت هلال احمر روز چهارشنبه در یک نشست خبری در کابل گفت که برای آسیب دیدگان احتمالی رویدادهای طبیعی و غیر طبیعی زمستان پیشرو 12350 بسته کمکی و یک مقدار پول نقد در نظر گرفته شده است.

وی، اما گفت کمک های که در نظر گرفته شده است، کافی نیست.

او افزود: " این کمکها بسنده و به قدر کافی باشد و همه شمول باشد متاسفانه نیست چون همانقدر میزان ضرورت که در افغانستان این در توان ما نیست و کمکهای سره میاشت با توجه به نیازمندی که در جامعه است میزان بیجا شدهها و عودت کنندهها حوادث طبیعی کمکهای سره میاشت به این همه بسنده نبوده در این رابطه مساعی مشترک تمام سازمانها لازم است."

ازسویی هم، این نهادها از بیجا شدن شمار زیادی از شهروندان کشور از اثر ناامنی ها و درگیری های مسلحانه در کشور ابراز نگرانی کردند.

به گفته این نهاد، بیجا شدن خانواده در شرایطی که فقر و بیکاری رو به افزایش است، نگران کننده است.

بنابرآمارها در جریان سال روان خورشیدی بیش از نود هزار خانواده ها از اثر ناامنی ها و درگیری های مسلحانه در بیش از ده ولایت کشور بیجاه شده اند. پیش از این کمیشنری عالی سازمان ملل متحد درامور پناهندگان هشدار داده بود اگر به وضعیت بیجاشدگان داخلی و مهاجرین عودت کننده رسیدگی صورت نگیرد، ممکن جان اینان را مرگ تهدید کند.

اشتراک گذاری

Powered by CoalaWeb