سه شنبه, 27 حمل 1398

بارکزی: در جریان یک سال گذشته هزاران تخطی مرزی در مرز های کشور صورت گرفته است

مسوولان وزارت سرحدات، اقوام و قبایل می گویند که تخطی های صورت گرفته در مناطق مرزی شامل ورود نیروهای سرحدی کشورهای همسایه از مرز، ایجاد مراکز نظامی در نقاط صفری و راکت پراگنی می باشند.

از سویی مسوولان این وزارت می گویند که طی یک سال گذشته بیش از هشتاد مورد اختلاف و منازعه قومی در سراسر کشور با مداخله این وزارت حل و فصل گردیده است.

 

وزارت سرحدات، اقوام و قبایل امروز طی نشستی گزارش دست آوردهای یک ساله خود را با رسانه ها شریک کرد.

فریدون بارکزی معین مسلکی وزارت سرحدات، اقوام و قبایل می گوید این وزارت در یک سال گذشته هزاران تخطی مرزی را در نورهای مرزی کشور با ایران و پاکستان ثبت و گزارش آن را به شورای امنیت ملی فرستاده است.

وی می افزاید ورود نیروهای سرحدی کشورهای همسایه از مرز، ایجاد مراکز نظامی در نقاط صفری و فیر های موشک از مهمترین تخطی های به ثبت رسیده در این وزارت می باشند.

از سویی هم معین مسلکی وزارت سرحدات اقوام و قبایل می افزاید که این وزارت در یک سال گذشته هشتاد و چهار مورد نزاع و اختلاف میان اقوام و قبایل مختلف را حل و فصل کرده و بیست و پنج ورکشاپ و جرگه مردمی را در حمایت از پروسه صلح در سراسر کشور برگزار کرده است.

این درحالیست که در ادامه تلاش ها برای برقراری صلح قرار است لوی جرگه مشورتی صلح نیز سر از نهم ثور آغاز گردد.

لوی جرگه ی که تا کنون از سویی شماری زیادی از سیاسیون سرشناس کشور به شمول تیم انتخاباتی ثبات و همگرایی به رهبری عبدالله عبدالله و چندین تکت انتخاباتی دیگر تحریم شده است.

اشتراک گذاری

Powered by CoalaWeb

پربیننده ترین اخبارهفت روزگذشته