سه شنبه, 27 حمل 1398

هشدار شاروالی کابل از احتمال افزایش بارندگی و جاری شدن سیلاب در کابل

شاروالی کابل می گوید تاکنون از اثر سیلاب ها، سی و پنج خانه در کابل کاملا و یا قسما تخریب شده است.

والی کابل نیز از احتمال افزایش بارندگی ‌ها و جاری شدن سیل در این شهر هشدار داده می گوید که بیش از دوصد خانه تحت تهدید جدی می باشند.

در اثر سرازیر شدن سیلاب ها در نوزده ولایت کشور یکصد و بیست و هفت تن جان های شان را از دست داده اند.

 

کمیته حالت اضطراری با اشتراک والی کابل، تیم امنیتی، مسوولان شاروالی و موسسات همکار جلسه فوق العاده را به منظور رسیده گی به بیجا شده گان حوادث طبیعی سیلاب ها و بارندگی در کابل برگزار کرد.

یعقوب حیدری والی کابل از احتمال افزایش بارندگی ها و جاری سیلاب در کابل هشدار می دهد می گوید که در حال بیش از دوصد منزل مسکونی تحت تهدید جدی قرار دارند.

از سوی هم ذکی سرفراز شاروال کابل می گوید که تاکنون سی و پنج باب منزل مسکونی از اثر سیلاب ها در کابل کاملا و یا قسما تخریب شده است.

به گفته او عدم موجودیت سیستم کانالیزسیون و ساخت خانه های غیر پلانی در اطراف دریای کابل، از عمده ترین چالش های سد راه تنظیم آب های باران و سیلاب ها در این شهر است.

سیلاب در نواحی سیزدهم، پنجم ششم و هفدهم شهر کابل ویرانی زیادی برجا گذاشته و باشندگان این مناطق تنها توانسته اند جان شان را نجات دهند.

از سوی هم وزارت رسیدگی به حوادث طبیعی می گوید که شمار قربانیان سیل در ۱۹ ولایت کشور به ۱۲۷ تن رسیده است.

در همین حال شاروالی کابل از وزارت معارف می خواهد که برای چند روز مکاتب را تعطیل کند و از تمامی کسانیکه در اطراف دریایی کابل زندگی می کنند نیز میخواهد که برای نجات از آسیب های سیل از مکان های شان به ساحات بهتر منتقل شوند.

 

 

اشتراک گذاری

Powered by CoalaWeb

پربیننده ترین اخبارهفت روزگذشته