دوشنبه, 26 حمل 1398

وزیر زراعت: سال گذشته از وقوع بحران های ناشی از خشک سالی در کشور جلوگیری کردیم

وزارت زراعت، آبیاری و مالداری از ساخت سه کانال بزرگ آبیاری در سال جای خبر می دهد.

وزیر زراعت، آبیاری و مالداری همچنان می گوید که این کانال ها در سه ولایت فاریاب، جوزجان و هلمند ساخته می شود که با استفاده از این کانال ها بیش از سه میلیون جریب زمین زیر کشت و آبیاری قرار خواهد گرفت.

از سویی هم وی می گوید جلوگیری از بحران وسیعی که می توانست از اثر خسارات ناشی از خشک سالی ها در سال گذشته به سکتور زراعت  و مالداری کشور وارد شود، از مهمترین دستاوردهای وزارت زراعت در سال گذشته می باشد.

 

وزارت زراعت آبیاری و مالداری گزارش کارکردهای یک ساله گذشته اش را روزدوشنبه با رسانه ها شریک ساخت .

وزیر زراعت آبیاری و مالداری حین ارایه این گزارش از ساخت سه کانال بزرگ آبیاری در سال جای خبر می دهد.

وزیر این وزارت می گوید که این کانال ها در سه ولایت کشور ساخته می شود که با استفاده از آنان بیش از سه میلیون جریب زمین زیر کشت و آبیاری قرار خواهد گرفت.

به گفته او این کانال‌های آبیاری در ولسوالی‌های اندخوی ولایت فاریاب، قوشتپه جوزجان و موسی قلعه ولایت هلمند ساخته می‌شود.

از سویی هم وی با اشاره به دست آوردهای یک سال گذشته این وزارت می گوید که جلوگیری از بحران وسیعی که می توانست از اثر خسارات ناشی از خشک سالی ها در سال گذشته به سکتور زراعت  و مالداری کشور وارد شود، از مهمترین دستاوردهای وزارت زراعت در سال گذشته می باشد.

به گفته او وزارت زراعت آبیاری و مالداری 50 هزار متریک تُن علوفه‌جات در جریان سال گذشته به مالداران کشور توزیع نمود که تاحدی زیادی توانست از بروز فاجعه در سکتور مالداری جلوگیری کند.

وزیر زراعت همچنان افزود که در جریان سال گذشته 200 هزار متریک تن گندم به اقشار آسیب پذیر در سراسر کشور توزیع شده است.

از سویی هم وزیر زراعت آبیاری و مالداری ایجاد لابراتوار خاک شناسی، مراکز تحقیقاتی در بخش زراعت، لابراتوار کنترل کیفیت محصولات غذایی و ده‌ها سردخانه را نیز از دستاوردها در سکتور زراعت و مالداری کشور خواند.

اشتراک گذاری

Powered by CoalaWeb