یکشنبه, 25 حمل 1398

نفوس افغانستان در سال گذشته بیش از 31 میلیون تن تخمین زده شده است

نفوس افغانستان در سال گذشته بیش از سی و یک میلیون تن تخمین زده شده است.

رییس عمومی اداره ملی احصایه با بیان این مطلب می گوید اداره ملی احصاییه و معلومات ۳۱ فعالیت‌ عمده به شمول نفوس کشور را در سال مالی ۱۳۹۷ پلان نموده بود که ۹۳ درصد آن مورد اجرا قرار گرفته است.

او در عین حال اجرای سرشماری جمعیت شهرکابل و ایجاد کمیته ملی هشدار دهی قبل از وقوع حوادث طبیعی را از برنامه های مهم این اداره در سال جاری خورشیدی بیان داشت.

 

اداره ملی احصاییه و معلومات روز یکشنبه طی نشست خبری در کابل دستاوردهای سال 1397 و پلان های سال 1398 را در برنامه حساب دهی حکومت به ملت، با رسانه ها شریک ساخت.

احمد جاوید رسولی، رییس عمومی اداره ملی احصاییه و معلومات گفت که ۳۱ فعالیت‌ عمده به شمول نفوس کشور را در سال مالی ۱۳۹۷ پلان نموده بود که ۹۳ درصد آن مورد اجرا قرار گرفته است.

احمد جاوید رسولی ریس عمومی اداره ملی احصاییه و معلوماتمی گوید که  در جریان سال ۱۳۹۷نفوس تخمینی کشور را، ۳۱ اعشاریه ۶ میلیون تن برآورد نموده و همچنان برای نخستین بار تحلیلی از شاخص‌های فقر چند بعدی در کشور را انجام داده است.

اداره احصائیه، تدوین استراتیژی پنج ساله این اداره، جمع آوری معلومات و ارایه خدمات سریع، اجرای سرشماری نفوس شهرکابل و ایجاد کمیته ملی هشداردهی قبل از وقوع حوادث طبیعی را از برنامه های مهم این اداره در سال روان هجری شمسی عنوان می کند.

اداره مرکزی ثبت احوال نفوس در واپسین روزهای سال ۱۳۹۷ به اساس فرمان رییس جمهور، به اداره ملی احصائیه و معلومات مدغم شد که دستاوردهای عمده آن آغاز روند توزیع تذکره الکترونیکی و توزیع بیش از ده هزار تذکره الکترونیکی می باشد.

اشتراک گذاری

Powered by CoalaWeb