جمعه, 23 حمل 1398

اشتراک استاد محمد کریم خلیلی رییس شورای عالی صلح و رهبر حزب وحدت اسلامی افغانستان در مراسم تشیع پیکر حاجی عبدالعلی رضایی

استاد محمد کریم خلیلی رییس شورای عالی صلح و رهبر حزب وحدت اسلامی افغانستان در مراسم تشیع پیکر حاجی عبدالعلی رضایی شرکت کرد.

این مراسم بعد از ظهر امروز با حضور بازماندگان حاجی عبدالعلی رضایی و شماری از شخصیت ها و صدها تن از شهروندان کابل برگزار شد.

حاجی عبدالعلی رضایی یکی از چهره های با نفوذ در غرب کابل بود. او در زمان مقاومت غرب کابل از جریان عدالت خواهی تحت رهبری شهید وحدت ملی استاد عبدالعلی مزاری و در مقاومت بامیان تحت رهبری استاد محمد کریم خلیلی حمایت می نمود. وی در دوره جدید نیز از حامیان مواضع و سیاست های حزب وحدت اسلامی افغانستان بود.

استاد محمد کریم خلیلی فقدان حاجی عبدالعلی رضایی را یک ضایعه اسفناک در جمع مقاومت گران و خدمت گذاران مردم دانسته و درگذشت وی را به خانواده و همفکرانش تسلیت گفت.

استاد خلیلی رهبر حزب وحدت اسلامی افغانستان طی صدور پیامی از حاجی عبدالعلی رضایی به عنوان یکی از چهره های مهم در هردو مقاومت یاد کرده است.

رهبر حزب وحدت اسلامی افغانستان گفته است که جایگاه و نقش خانواده بزرگ رضایی در حافظه تاریخ مقاومت برای همیشه باقی خواهد ماند.

گفتنیست که حاجی عبدالعلی رضایی به اثر مریضی که از چندی پیش عاید حالش شده بود به عمر هشتاد و یک سالگی دیروز در کابل درگذشت و امروز مراسم تشیع پیکر وی با حضور صدها تن در کابل برگزار شد.

 

اشتراک گذاری

Powered by CoalaWeb

پربیننده ترین اخبارهفت روزگذشته