شنبه, 25 هوت 1397

اعتصاب سراسری صرافان در چندین ولایت در واکنش به قتل مهسا، دختر یکی از صرافان

اتحادیه سراسری صرافان در واکنش به قتل مهسا دختر شش ساله ی یکی از صرافان، در کابل و چندین ولایت دیگر اعتصاب کاری کردند.

رییس اتحادیه سراسری صرافان در تجمع اعتصابی صرافان در کابل می گوید از سه ماه به این طرف قضایای اختطاف در افغانستان افزایش بیشتر یافته و در این مدت بیش از ده قضیه ی اختطاف تنها در برابر صرافان صورت گرفته است.

آنان همچنین از بی توجهی حکومت در تامین امنیت جان شهروندان کشور سخت انتقاد کرده و خواهان اعدام هرچه زودتر عاملان قتل مهسا شدند.

قتل مهسا از سوی اختطافچیان در کابل موجی از واکنش ها را در کشور به دنبال داشته است.

در تازه ترین مورد؛ اتحادیه سراسری صرافان در واکنش به قتل مهسا دختر شش ساله یکی از صرافان، در کابل و چندین ولایت دیگر اعتصاب کردند.

در این روز مارکیت های تبادله اسعار در سراسر افغانستان مسدود بود.

مسوولان اتحادیه سراسری صرافان در یک تجمع اعتصابی در کابل می گویند از سه ماه به این طرف قضایای اختطاف در افغانستان افزایش بیشتر یافته و در این مدت بیش از ده قضیه اختطاف تنها در برابر صرافان صورت گرفته است.

مسولان این اتحادیه می افزایند که حکومت و نهادهای امنیتی مسولیت تامین امنیت جان شهروندان کشور را دارد و باید در این زمینه تلاش بیشتر کند.

مرتضی احمدی، حاجی پیدا گل و محمد آصف از خانواده هایی اند که در سه ماه گذشته فرزندان شان را از دست داده اند.

همچنان مرتضی احمدی، پدر مهسا جریان اختطاف و قتل دختر خرد سالش را تکان دهنده توصیف کرده خواهان اعدام قاتلان وی شد.

صرافان همچنان می گویند که ارگان‌های عدلی و قضایی باید این قضیه را جدی گرفته و قاتلان فرزندان شان را در انظار عمومی اعدام کنند.

گفتنی است پس از قتل مهسا و دستگیری دو تن از عاملان این رویداد، رییس جمهور بر بررسی جدی قضیه قتل مهسا از سوی نهادهای عدلی و قضای  نیز تاکید کرده است، اما صرافان این اقدام را بسنده ندانسته و بر ختم اختطاف و توجه بیشتر نیروهای امنیتی در قسمت حفظ جان شهروندان کشور تاکید می نمایند.

اشتراک گذاری

Powered by CoalaWeb

پربیننده ترین اخبارهفت روزگذشته