پنج شنبه, 23 هوت 1397

تاکید شماری از باشندگان کشور و مقام های حکومتی بر گفتگوهای صلح بین الافغانی

شماری از باشندگان کشور و مقام های حکومتی بر گفتگوهای صلح بین الافغانی تاکید کردند.

آنان می گویند که مذاکرات صلح در دوحه باید زمینه ساز گفتگوهای بین الافغانی شود و نمایندگان طالبان و حکومت افغانستان باید بصورت رو در رو با هم گفتگو کنند.

در همین حال شماری دیگر از اشتراک کنندگان این نشست می گویند که زنان کشور طی چندین سال جنگ بیشترین قربانی را داده و باید در این پروسه حقوق شان در نظر گرفته شود.

شماری از باشندگان کشور با برگزاری نشستی در کابل می گویند که نقض حقوق بشر در دستگاه قضایی کشور سبب افزایش خشونت ها گردیده و رسیدن به صلح را دشوار ساخته است.

اشتراک کنندگان این نشست، رقابت های منطقوی، مواد مخدر، فقر و بیکاری، و عدم تطبیق قانون را از دلایل دوام جنگ می داند.

آنان همچنان تاکید می ورزد که برای برقراری صلح در کشور باید نخست عوامل جنگ شناسایی و از بین برده شود.

اشتراک کنندگان این نشست همچنان بر گفتگوی صلح بین الافغانی تاکید کردند.

آنان می گویند که مذاکرات زلمی خلیلزاد نماینده ویژه وزارت خارجه امریکا و نمایندگان طالبان  در شهر دوحه قطر باید زمینه ساز گفتگوهای بین الافغانی شود و نمایندگان و حکومت افغانستان باید بصورت رو در رو با هم گفتگو کنند.

از سوی هم شماری دیگر از اشتراک کنندگان این نشست می گویند که زنان کشور طی چندین سال جنگ بیشترین قربانی را داده و باید در این پروسه حقوق آنان مد نظر گرفته شود.

این درحالیست که دور پنجم مذاکرات صلح میان نمایند امریکا و گروه طالبان روز گذشته پس از شانزده روز مذاکره در دوحه به پایان رسید.

گفته می شود در این نشست دو طرف مذاکره کننده در رابطه به قطع روابط گروه طالبان با تمامی گروه های هراس افگن و خروج نیروهای امریکایی از افغانستان توافق کرده اند.

 

اشتراک گذاری

Powered by CoalaWeb

پربیننده ترین اخبارهفت روزگذشته