دوشنبه, 20 هوت 1397

معلولین: ما قربانیان اصلی جنگ هستیم اما در پروسه های کلان ملی هیچ سهمی نداریم

معلولین با وجودیکه قربانی های اصلی جنگ هستند اما در گفت وگوهای صلح هیچگونه سهمی ندارند.

صدها تن از معلولین در کابل طی نشستی با بیان این مطلب می گویند که معلولین شهدای زنده کشور هستند اما برای این قشر در پروسه های ملی همانند صلح هیچگونه سهمی در نظر گرفته نشده است.

با این حال مسوولان اداره شهدا و معلولین می گویند که حکومت در عرصه های مختلف در کشور از معلولین حمایت می نماید.

صدها معلول با راه اندازی نشستی در کابل حمایت و پشتیبانی شان را از نیروهای امنیتی و دفاعی کشور اعلام نموده و موقف شان را پیوند به گفت وگوهای صلح بیان کردند.

نمایندگان معلولین در این نشست، قشر معلول را قربانی اصلی جنگ در افغانستان خوانده میگویند که حکومت با وجود قربانی های این قشر، در روند صلح هیچگونه سهمی را در اختیار معلولین قرار نداده است.

در همین حال علمای دینی تصمیم گیری ها در مورد صلح پشت درهای بسته را نگران کننده خوانده میگویند صلحی که به نفع مردم افغانستان نباشد، هیچ فرد جامعه آن را نخواهد پذیرفت.

در این نشست دو تن از سربازانی که چند سال قبل در اثر انفجار ماین معلول شده اند نیز میگویند که برای دفاع از کشور پاهای شان را از دست داده اند اما حکومت برای رسیدگی به وضعیت انان هیچگونه اقدامی نکرده است.

با این همه، مسوولان اداره شهدا و معلولین کشور در این مراسم میگویند که حکومت در تمامی بخش ها از معلولین حمایت همه جانبه می نماید و برای حل مشکلات این قشر برنامه های منظم را تطبیق خواهد کرد.

این انتقادها درحالی مطرح می شود که جنگ در کشور در کنار تلفات و خساراتی که از مردم می گیرد، ده ها تن را روزانه معلول می سازد.

افرادی که زندگی شان برای همیشه متاثر از جنگ باقی می ماند.

اشتراک گذاری

Powered by CoalaWeb

پربیننده ترین اخبارهفت روزگذشته