مظفر جعفری

مظفر جعفری

با مسدود شدن راه های ترانزیتی میان افغانستان و پاکستان، فروش تولیدات افغانی در بازارهای کشور افزایش یافته است.

مسوولان اتاق تجارت و صنایع می گویند، هرچند با مسدود شدن بندر تورخم به روی افغانستان، تاجران افغان و پاکستانی صدها میلیون دالر متضرر شده اند اما، تولیدات داخلی کشور رشد چشم گیری داشته است.

در همین حال، شماری از متشبثین کشور با راه اندازی نمایشگاهی از کالاهای تجارتی تولید کشور از حکومت می خواهند که در زمینه بازاریابی تولیدات داخلی کشور توجه بیشتری نمایند.

نشست ائتلاف ضد داعش در واشنگتن آمریکا برگزار شد.

رکس تیلرسون وزیر خارجه امریکا در این نشست گفت که نابودی گروه داعش در سراسر جهان به شمول افغانستان در اولویت ایالات متحده امریکا قرار دارد.

وزیر خارجه امریکا همچنان افزود که امریکا برای حذف داعش به فشار نظامی اقدام خواهد کرد و این گروه را شکست خواهد داد.

از سویی هم صلاح الدین ربانی سرپرست وزارت خارجه در دیدار با همتای آمریکایی اش

نگرانی های افغانستان در مورد فعالیت های داعش در کشور را بیان نموده و بر هماهنگی ها در امر مبارزه با این گروه تاکید کرد.

پولیس کابل هشت تن را در ارتباط به جرایم مختلف جنایی از شهر کابل بازداشت کرده است.

قوماندان امنیه کابل می گوید که این هشت تن، اعضای چهار باند جنایتکار استند که در اختطاف، قتل، دزدی و سایر جرایم جنایی در شهر کابل دخیل بوده و چند تن آنان حین درگیری با پولیس دستگیر شده اند.

قوماندان امنیه کابل از نهادهای عدلی و قضایی می خواهد تا این مجرمین را مطابق قانون مجازات نمایند.

گروه طالبان ادعا می کند که ولسوالی سنگین ولایت هلمند به دست این گروه سقوط کرده است.

سخنگوی طالبان مدعی شد که این گروه با محاصره ی ولسوالی سنگین و قوماندانی پولیس، این ولسوالی را تصرف کرده است.

سخنگوی ولایت هلمند اما می گوید تمام ساحات ولسوالی سنگین هلمند سقوط نکرده و نیروهای امنیتی تنها از ساحاتی از این ولسوالی از جمله بازار ولسوالی سنگین بخاطر جلوگیری از تلفات افراد ملکی عقب نشینی تاکتیکی کرده اند.

پنج شنبه, 03 حمل 1396 ساعت 14:49

آغاز سال تعلیمی در مناطق سرد سیر کشور

سال تعلیمی سیزده نودوشش در مناطق سرد سیر کشور با نواختن زنگ مکتب آغاز شد.

سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری در مراسم نواختن زنگ مکتب، مکاتب، معلمان و شاگردان خیالی را از چالشهای جدی دانسته و گفت که در سال روان خورشیدی برای اصلاحات در بخش معارف اقدامات جدی روی دست است.

معاون دوم ریاست جمهوری تاکید کرد که بیسوادی بحران خاموشی است که باعث افزایش ناامنی و فقردر کشورشده است.

درهمین حال وزارت معارف می گوید که این وزارت تلاش دارد تا خدمات تعلیمی بگونه اساسی و متوازن در تمامی نقاط کشور ارائه گردد.

شماری از مقام های داخلی و خارجی، شخصیت ها و مسوولان با صدور پیامی های، سال نو هجری خورشیدی و جشن باستانی نوروز را به تمامی مردم افغانستان تبریک گفته اند.

رییس جمهور غنی، حامد کرزی رییس جمهور پیشین کشور، قوماندان ماموریت حمایت قاطع در افغانستان، برخی شخصیت ها و مقام های دیگر سال نو و جشن باستانی نوروز برای مردم تبریک گفته و برای افغانستان سال آرامش صلح و ثبات تمنا کرده اند.

دروازه های مرزی تورخم و سپین بولدک صبح روز سه شنبه باز شد.

مقام های محلی ولایت های ننگرهار و قندهار می‌ گویند، ساعت هفت و سی دقیقه صبح روزسه شنبه، دروازه های مرزی تورخم و سپین ‌بولدک برای هرگونه رفت‌ و آمد باز شده است.

به گفته آنان، مسوولان سرحدی پاکستان، تنها به کسانی اجازه رفت و آمد را می ‌دهند که اسناد قانونی داشته باشند.

محمد سرور دانش معاون دوم رییس جمهور از جامعه جهانی بخصوص شورای امنیت سازمان ملل متحد می خواهد تا افغانستان را در امر مبارزه با تروریزم بیشتر از گذشته حمایت کند.

آقای دانش در مراسم تجلیل از جشن نوروز در شهر مزار شریف، تروریزم را دشمن بشریت دانست و گفت افغانستان در خط مقدم مبارزه با این پدیده قرار دارد.

معاون دوم رییس جمهور از شورای امنیت سازمان ملل متحد خواست که افغانستان را در خط مقدم نبرد، بیشتر از گذشته حمایت کند و بر مراکز و منابع حمایوی هراس افگنان فشار بیاورد.

صفحه 1 از 257

اشتراک گذاری

Powered by CoalaWeb