مظفر جعفری

مظفر جعفری

سفیر عربستان سعودی مقیم کابل، روز دوشنبه با استاد محمد کریم خلیلی رهبر حزب وحدت اسلامی افغانستان و معاون پیشین ریاست جمهوری، ملاقات تودیعی نمود.

عبدالرحمن الغاصب سفیر کشور شاهی عربستان سعودی که دوره مسؤولیتش در کابل به پایان رسیده است با استاد محمد کریم خلیلی معاون پیشین ریاست جمهوری، دیدار تودیعی نمود.

در این دیدار، بر گسترش همکاریهای دو کشور افغانستان و عربستان سعودی، تأکید شد.

استاد محمد کریم خلیلی معاون پیشین ریاست جمهوری، از تلاشهای این دیپلمات بلندپایه عربستان سعودی در دوره ماموریتش در افغانستان، در زمینه گسترش روابط میان دو کشور، ستایش و قدردانی نموده و برای وی آرزوی موفقیت نمود.

معاون پیشین ریاست جمهوری، ضمن بااهمیت خواندن همکاریهای عربستان سعودی در زمینه بازسازی و توسعه افغانستان، اظهار امیدواری نمود که عربستان سعودی، همچنان به همکاریهایش با افغانستان، در زمینه‌های گوناگون، به ویژه استقرار صلح و ثبات پایدار در این کشور، ادامه دهد.

استاد محمد کریم خلیلی معاون پیشین ریاست جمهوری، وحدت، همدلی و اخوت دینی میان پیروان مذاهب اسلامی در افغانستان را پشتوانه محکم برای پیشرفت و ترقی این کشور دانسته و اظهار امیدواری نمود که این ظرفیت با حمایت کشورهای اسلامی، بیش از پیش بارور گردیده و به رشد و ثبات افغانستان بیانجامد. 

عبدالرحمن الغاصب سفیر عربستان سعودی، افغانستان را یکی از دوستان مهم عربستان سعودی دانسته و اظهار اطمینان نمود که کشورش با روند پیشرفت افغانستان، بیش از پیش همکاری خواهد کرد.

 

 

جنازه مرحوم پیرسید احمد گیلانی در ولسوالی سرخرود ولایت ننگرهار به خاک سپرده شد.

در مراسمتشییع و خاکسپاری پیر سید احمد گیلانی مقام های دولتی، شخصیت های سیاسی و جهادی و شماری از شهروندان کشور اشتراک کرده بودند.

رییس جمهور غنی در مراسم ادای نماز جنازه مرحوم پیر سید احمد گیلانی، وی را شخصیت جهادی و صلح دوست دانست.

مراکز گروه داعش در ولایت زابل هدف حمله هوایی نیروهای امنیتی کشور قرار گرفتاست.

سخنگوی وزارت دفاع ملی می گوید که این حمله هوایی روز گذشته در ولسوالی دایچوپان زابل به هدف از بین بردن مراکز گروه داعش انجام شده است.

به گفته وی، در این حمله هوایی، بیست و پنج داعشی کشته شدند و هفت تن دیگر بشمول یک قوماندان شان زخم برداشتند.

رییس جمهور غنی کمیسیونی را به ریاست استاد محمد کریم خلیلی رهبر حزب وحدت اسلامی افغانستان بهخاطر برگزاری مراسم جنازه، تدفین و فاتحه مرحوم پیر سید احمد گیلانی توظیف نمود.

ارگ ریاست جمهوری در خبرنامه ای می گوید که این کمیسیون آماده گی های لازم برای مراسم تدفین و فاتحه خوانی مرحوم پیر سید احمد گیلانی را اتخاذ می کند.

گروه طالبان به دونالد ترامپ رییس جمهور جدید ایالات متحده امریکا هشدار داده که اگر سیاست گذشته کاخ سفید در افغانستان را تکرار کند موفقیت در پیش نخواهد داشت.

گروه طالبان در اعلامیه ی گفته است که تکرار سیاست های گذشته رهبران امریکا در قبال افغانستان، جنگ در کشور را طولانی  و پیچیده تر خواهند کرد.

وکلای گذر و باشندگان ناحیه سیزدهم شهر کابل، از افزایش ناامنی ها و سرقت های مسلحانه در این ناحیه سخت ابراز نگرانی می کنند.

آنان آمر حوزه سیزدهم امنیتی شهر کابل را که به تازگی ازسوی پولیس جرایم سنگین وزارت داخله به اتهام اخذ رشوت بازداشت شده است، به کم کاری وسهل انگاری متهم می کنند.

باشندگان ناحیه سیزدهم می گویند که وی هیچ گونه اقدامی برای تامین امنیت در این ناحیه انجام نداده است.

باشنده گان ناحیه سیزدهم شهر کابل از وزارت داخله می خواهند که یک شخص با تجربه و خدمت گذار را به حیث آمر حوزه سیزدهم تعیین کند.

شاروالی کابل، پاک کاری شهر را به بخش خصوصی می سپارد.

سرپرست شاروالی کابل می گوید قرار است در شش ماه اول، پاک کاری پنج ناحیه شهر به بخش خصوصی سپرده شود و بعدا این طرح در سه سال آینده در تمام شهر عملی شود.

به گفته وی، شرکت ‌های خصوصی مکلف به جمع آوری، بسته بندی، انتقال و دفن زباله ‌ها، جاروی جاده‌ ها، پاک کاری جویچه‌ ها، برف پاکی جاده ‌ها و ایجاد تشناب ها در سطح شهر می ‌باشند.

مردم افغانستان در سال دوهزار و هفده میلادی به کمک استثنایی نیاز دارند.

مارک باودن، هماهنگ کننده کمک‌ های بشری سازمان ملل، از وضعیت موجود و نیازمندی های افغانستان به کمکهای انسان دوستانه ابراز نگرانی  کرده و میگوید که افغانستان با چالش استثنایی مواجه است و نیازمند کمک های استثنایی می باشد.

درهمین حال سفیر سویدن در کابل نیز تاکید می کند که نه اعشاریه سه میلیون تن در افغانستان نیازمند کمک های بشر دوستانه هستند.

صفحه 1 از 237

اشتراک گذاری

Powered by CoalaWeb