مظفر جعفری

مظفر جعفری

واردت کننده گان مواد نفتی از فساد و عدم تطبیق قانون به گونه یکسان انتقاد می کنند.

مسوولان اتحادیه مواد نفتی هرات با بیان این مطلب می ‌گویند که شماری از ادارات داخلی وخارجی با استفاده از معافیت های کمرگی، تیل بی کفیت را وارد این ولایت می کنند.

شورای ولایتی قندز از احتمال سقوط ولسوالی خان آباد این ولایت بدست مخالفان مسلح دولت هشدار می دهد.

برخی اعضای شورای ولایتی قندز می گویند که ولسوالی خان آباد از دو روز بدینسو در محاصره طالبان مسلح قرار دارد و درصورتیکه نیروی کمکی فرستاده نشود، این ولسوالی سقوط خواهد کرد.

قوماندان امنیه قندز می گوید که درگیری در اطراف مرکز ولسوالی خان آباد جریان دارد و نیروی کمکی به محل اعزام شده است.

شماری از اعضای ولسی جرگه از بی کفایتی و ضعف مدیریت در نهادهای امنیتی کشور سخت انتقاد می کنند.

آنان می گویند بی کفایتی در نهادی های امنیتی و نبود تجهیزات کافی برای نیروهای امنیتی باعث شده است که امنیت با گذشت هر روز در بخش های مختلف کشور بدتر شود.

اعضای این مجلس از نهادی های امنیتی کشور خواستند تا در تامین امنیت کشور بخصوص در ولایت های ناامن توجه جدی کند.

تفاهمنامه ی تطبیق سیستم آسان خدمت در ستره محکمه به منظور عرضه خدمات بهتر، شفاف و سریع به مردم، بین وزارت مالیه و ستره محکمه امضاء شد.

بر اساس این تفاهمنامه، قرار است از طريق سيستم آسان خدمت در ستره محکمه، در کنار ساده ساختن پروسيجرهاى منابع بشری و تدارکات، خدمات وثیقه، قباله و نکاح خط نيز صورت بگيرد.

رییس ستره محکمه حین امضای این تفاهمنامه گفت تلاش می شود تا خدمات از طریق محاکم تا حدی ممکن و با  شفافیت کامل به مردم ارایه شود.

جلسه شورای رهبریِ احزاب جهادی و ملی افغانستان، روز پنج شنبه در دفتر استاد محمد کریم خلیلی رهبر حزب وحدت اسلامی افغانستان و معاون پیشین ریاست جمهوری، برگزار شد.

در این جلسه، اوضاع جاری کشور و مواضع سیاسی شورای احزاب جهادی و ملی نسبت به تازه ترین تحولات، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

شورای احزاب جهادی ملی تأمین ارتباط و هماهنگی میان جریان های سیاسی و ملی، در پیوند به مهمترین مسایل کشور را ضروری دانسته و در این جلسه اش فیصله نمود که این شورا در راستای تحقق این هدف، تلاش خواهد کرد.

به باور احزاب جهادی و ملی، تنها راه رسیدن به موفقیت و بیرون رفت از چالشها و مشکلات موجود، وحدت و همدلی میان مردم و جریانهای سیاسی است.

این ائتلاف سیاسی از تمام شخصیت های سیاسی و جریان های تأثیرگذار می خواهد که در راستای پاسخگویی به نیازهای ملی و آنچه که سبب ترقی و پیشرفت کشور می شود، با هم متحد شوند.

طالبان مسلح صبح امروز حملات گسترده ای را بالای چندین پوسته امنیتی در ولسوالی گرشک ولایت هلمند راه اندازی کردند.

مقام های امنیتی در این ولایت می گویند مخالفان مسلح دولت می خواستند با استفاده از چهار موتر هاموی مملو از مواد انفجاری بالای پوسته های امنیتی در این ولایت حمله کنند که یکی از این موتر بم ها موفق به انفجار می شود و سه موتر دیگر  از سوی نیروهای امنیتی خنثی شده است.

سخنگوی والی هلمند می گوید در این حملات دو تن از نیروهای امنیتی کشته شده و شش تن دیگرشان زخمی شده اند.

پنج شنبه, 29 سرطان 1396 ساعت 16:47

نشر قانون جدید جزای افغانستان

قانون جدید جزای افغانستان با شامل ساختن چندین جرم دیگر به آن، امروز از سوی وزارت عدلیه اعلام شد.

براساس کد جزایی جدید، مواردی چون جرایم علیه بشریت، نسل کشی، پرداخت و اخذ رشوه، انحرافات اخلاقی، قاچاق انسان، استفاده از موقف و چند مورد دیگر جرم شناخته شده و برای آنها جزا تعیین شده است. 

در این کد جزا، برای اطفال حکم اعدام و حبس در نظر گرفته نشده و حبس ابد از بیست به سی سال افزایش یافته است.

حمله مخالفان مسلح دولت بالای ولسوالی بغلان مرکزی ولایت بغلان عقب زده شد.

مسوولان امنیتی در ولایت بغلان می گویند که نیروهای امنیتی، حملات مخالفان مسلح دولت را در ولایت بغلان دفع کردند و اکنون مخالفان مسلح دولت از ساحات استراتیژیک این ولایت متواری شده اند.

قوماندان امنیه ولایت بغلان می گوید در نتیجه مقاومت نیروهای امنیتی در برابر حمله مخالفان مسلح سیزده مخالف مسلح دولت کشته و بیست و هشت تن دیگرشان زخم برداشتند.

ده ها خانواده ی بیجاشده در قندز در اعتراض به ادامه ناامنی ها در این ولایت مسیر قندز - میدان هوایی را به روی رفت و آمد مسدود کردند.

آنان که باشنده قریه شورابی های مرکز ولایت قندز هستند می گویند که قریه آنان به میدان نبرد میان مخالفان مسلح و نیروهای دولتی مبدل شده و حالا آنان با خانواده های شان بدون سرپناه و حتی آب آشامیدنی صحی در تنگنا قرار دارند.

این بیجاشدگان هشدار می دهند که اگر حکومت محلی به خواسته های آنان توجه نکند این مسیر را همچنان مسدود نگه خواهند داشت.

صفحه 1 از 305

اشتراک گذاری

Powered by CoalaWeb