یکشنبه, 15 اسد 1396

مشاور امنیت ملی امریکا: پاکستان باید از حمایت طالبان دست بکشد

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مک‌مستر، مشاور امنیت ملی رییس جمهور امریکا می ‌گوید کاخ سفید خواهان تغییر در رفتار پاکستان به ویژه در بخش حمایت از گروه طالبان می باشد.

مشاور امنیت ملی رییس جمهور امریکا گفتاست رییس جمهورترامپ واضح ساخته که دیگر هیچ نوع حمایت از طالبان و سایر گروه‌ های مرتبط برای دولت امریکا قابل تحمل نیست.

مک ‌مستر همچنان اعلام کرده است که هرچند رییس جمهور ترامپ هنوز استراتژی جامع واشنگتن درباره افغانستان را اعلام نکرده، اما درباره رویکرد نظامی تصمیم هایی گرفته است.

مک مستر مشاور امنیت ملی امریکا از پاکستان میخواهد که در برخورد اش با گروه طالبان و گروهای هراس افگن در خاک آن کشور تغییری بیاورد.

مشاور امنیت ملی امریکا در مصاحبه با یک رادیو امریکایی گفته است که رییس جمهور ترامپ واضح ساخته است که هیچ نوع کمک با گروه های هراس افگن برای واشنگتن قابل تحمل نیست.او گفته است هر چند پاکستان در مبارزه با هراس افگنی قربانی های زیادی داده است، اما برخورد آن کشور با گروه های هراس افگن گزینشی بوده است.

مک مستر مشاور امنیت ملی امریکا گفته است: "رییس جمهور ترامپ واضح ساخته است که ما باید تغییری در رفتار افراد منطقه ببینیم که شامل کسانی است که پناهگاه امن و پایگاه های طالبان، شبکه حقانی و دیگران را پشتیبانی می کنند، به ویژه پاکستان، که ما می خواهیم  تغییر و کاهش حمایت شان را از این گروه ها ببینیم."مقام های پاکستانی، اما تاکنون در مورد این اظهارت مک مستر چیزی نگفته اند؛ اما پیش از این مقام های پاکستانی هرنوع حمایت از گروه های هراس افگن را رد کرده بودند.

ازسویی هم، مشاور امنیت ملی امریکا در مورد استراتیژی جدید کشورش برای افغانستان گفت هر چند رییس جمهور ترامپ این استراتیژی را تاکنون اعلام نکرده است، اما در مورد رویکرد نظامی امریکا در افغانستان تصمیم هایی گرفته است.

این در حالییست که در اوایل سال روان میلادی جنرال جان نیکلسن قوماندان نیروهای امریکایی در افغانستان در کمیته خدمات نظامی سنای آن کشور خواستار فرستادن چند هزار سرباز امریکایی به افغانستان شد تا به گفته او بن بست کنونی در جنگ افغانستان شکسته شود.

دو ماه پیش رییس جمهور ترامپ صلاحیت فرستادن سربازان بیشتر به افغانستان را به وزارت دفاع آن کشور سپرد، اما تا کنون رقم سربازان که قرار است به افغانستان فرستاده شوند روشن نشده است.

امریکا اکنون هشت هزار و چهار صد سرباز در افغانستان دارد که بیشتر آنان در امر مشوره و کمک به نیروهای امنیتی افغان مصروف هستند.   

 

 

بازدید 777 بار

اشتراک گذاری

Powered by CoalaWeb