یکشنبه, 16 جدی 1397

اعضای مجلس سنا: تمامی کشور های دخیل در امور افغانستان در پروسه صلح سهم گیرند

پروسه صلح زمانی موفق می شود که تمامی کشور های دخیل در امور افغانستان در این پروسه سهم بگیرند.

شماری از اعضای مشرانوجرگه با بیان این مطلب می گویند که برای تحقق صلح در کشور حکومت باید اختلافات با کشورهای بیرونی را کنار بگذارد.

از سویی هم اعضای این مجلس در واکنش به اظهارات اخیر دونالد ترمپ می گویند که رییس جمهور امریکا باید از اظهارات غیر مسوولانه اش اجتناب ورزیده و به توافقنامه امنیتی کابل – واشنگتن عمل کند.

شماری از اعضای مشرانوجرگه در نشست عمومی امروز این مجلس یک بار دیگر بر گفتگوهای بین الافغانی تاکید کردند.

آنان با تاکید بر اینکه صلح باید افغانستان شمول و دایمی باشد می گویند که پروسه صلح زمانی موفق می شود که تمامی کشور های دخیل در امور افغانستان در آن سهم بگیرند.

آنان افزودند که برای تحقق صلح در کشور، نیازاست که کشور های منطقه در این پرسه بپیوندند، به همین دلیل حکومت باید اختلافاتش با کشورها را کنار بگذارد.

از سویی هم اعضای این مجلس در واکنش به اظهارات اخیر دونالد ترمپ رییس جمهور ایالات متحده امریکا می گویند که این اظهارات غیر مسوولانه و خلاف عرف دیپلوماتیک دو کشور می باشد.

به گفته برخی از اعضای این مجلس، این اظهار نظرها نادیده گرفتن قوانین بشری را نشان می دهد و دونالد ترمپ باید از تداوم آن دست بردارد.

آنان همچنان می افزایند که رییس جمهور امریکا باید از اظهارات غیر مسوولانه اش اجتناب ورزیده و به توافقنامه امنیتی کابل – واشنگتن عمل کند.

از سوی هم کمیسیون رسیدگی به شکایت‌های مشرانو جرگه فرمانده قطعه 01 ولایت خوست را به کشتار عمدی 12 غیر نظامی در یک عملیات شبانه در ولسوالی زرمت پکتیا متهم کرد و خواهان محاکمه او شد.

 

 

اشتراک گذاری

Powered by CoalaWeb