چهارشنبه, 11 میزان 1397

کمیسیون انتخابات: آموزش استفاده از بایومتریک به کارمندان این کمیسیون آغاز می شود

کمیسیون انتخابات، آموزش استفاده از بایومتریک رای دهندگان به کارمندان مراکز رای دهی در ولایت ‌ها را روز پنجشنبه آغاز می کند.

منشی و سخنگوی کمیسیون انتخابات می گوید که هفتادو شش دستگاه بایومتریک رای دهندگان همراه استادان این دستگاه ها امروز به ولایت های مختلف فرستاده شده تا طریقه استفاده از آن به کارمندان مراکز رای دهی آموزش داده شود.

ازسویی هم وی خاطر نشان ساخت که سیزده هزارو دوصد دستگاه بایومتریک به کمیسیون انتخابات تحویل داده شده و قرار است تا دو روز دیگر تمامی دستگاه های مورد نیاز در اختیار این کمیسیون قرار گیرد.

کمیسیون انتخابات، شماری از آموزگاران را با هفتاد و شش دستگاه بایومتریک برای آموزش کارمندان مراکز رای دهی در ولایات مختلف اعزام کرده است.

مسوولان کمیسیون انتخابات می گویند که قرار است این آموزگاران روز پنجشنبه آموزش استفاده از دستگاه بایومتریک را به کارمندان مراکز رای دهی در ولایات آغاز کند.

به گفته مسوولان کمیسیون انتخابات، سیزده هزار و دوصد دستگاه بایومتریک به کمیسیون انتخابات تحویل داده شده و قرار است تا دو روز دیگر تمامی دستگاه های مورد نیاز در اختیار این کمیسیون قرار گیرد.

سخنگوی کمیسیون انتخابات، انتقال دستگاه‌های بایومتریک را به محلات دور دست یک چالش خواند؛ اما تاکید کرد که نهادهای امنیتی باید تجهیزات بایومتریک 74 ولسوالی را به دلیل مشکلات مختلف توسط هلیکوپتر انتقال دهند.

از سوی دیگر، کمیسیون انتخابات از نامزدان انتخابات پارلمانی خواست تا برنامه های بزرگ کمپاینی خود را با نیروهای امنیتی شریک سازند تا امنیت شان تامین گردد.

کمیسیون مستقل انتخابات همچنان می گوید بخش بزرگ مواد حساس و غیر حساس انتخاباتی به کابل و تمام ولایت دیگر رسیده و بقیه تا پایان امروز می ‌رسد.

سخنگوی کمیسیون انتخابات همچنان تاکید می کند که به منظور آمادگی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری نیز 5 متخصص استخدام شده و یک نفر دیگر نیز تا دو روز دیگر استخدام خواهد شد و این متخصصان اوایل هفته آینده رسماً معرفی شده و به کار خود آغاز خواهند کرد.

کمیسیون انتخابات 31 ماه حمل سال آینده خورشیدی را تاریخ برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آینده تعیین کرده است.

اشتراک گذاری

Powered by CoalaWeb

پربیننده ترین اخبارهفت روزگذشته