دوشنبه, 09 میزان 1397

غنی: بدترین استفاده از املاک دولتی صورت میگیرد

رییس جمهور غنی می گوید نبود قانون باعث فساد در سکتور خصوصی و غصب زمین شده است.

آقای غنی در مراسم افتتاحیه سومین نشست ملی شاروالان در کابل، خلای ظرفیت، حکومت داری بد، پروژه های کوتاه مدت و ناقص را عامل بحران شهری خواند و خواستار تغییرات جدی در تشکیلات شاروالی ها شد.

رییس جمهور با اشاره به اینکه بدترین استفاده از املاک دولتی صورت میگیرد تاکید کرد که باید این زمین ها لیلام اعلان شده و کار اصلاحات شاروالی در این زمینه آغاز شود.

آقای غنی با اشاره به چالش های کنونی شهروندان، به مسوولین شاروالی ها دستور داد که تا یک ماه آینده طرح جامع در مورد اعمار شهرک معلمین، عودت کننده گان و خانواده شهدای نیروهای امنیتی را آماده کنند.

سومین نشست ملی شاروالان روزدوشنبه با حضور محمد اشرف غنی رییس جمهور و مسوولین شاروالی های 34 ولایت کشور در ارگ ریاست جمهوری افتتاح شد.

رییس جمهور غنی در این نشست خلاء ظرفیت، حکومت داری بد، پروژه های کوتاه مدت و ناقص را عامل بحران شهری خواند و گفت که نبود قانون، سبب غصب زمین و فساد در سکتور خصوصی شده است.

آقای غنی، تثبیت زمین های دولتی در تمام شهرهای افغانستان، نوع استفاده از املاک دولتی، ایجاد ساحات سبز در شهرها، حفظ و بازسازی میراث های تاریخی، ایجاد رابطه میان شهر و قریه، ایجاد زمینه برای بسته بندی و حفاظت معیاری از محصولات زراعتی در شهرها و ایجاد زمینه های سرمایه گذاری را اولویت شاروال ها خواند و از آنان خواست که طرحی را در مورد افزایش عواید برای وی پیشنهاد کنند.

آقای غنی در این نشست همچنان گفت که بدترین استفاده از املاک دولتی صورت می گیرد وبرای جلوگیری از این موضوع در هفته های آینده مقداری از این زمین ها به لیلام گذاشته می شود.

آقای غنی با اشاره به مشکلات کنونی شهروندان به شاروالان دستور داد که تا یک ماه آینده طرح جامع در مورد اعمار شهرک معلمین، عودت کننده گان و خانواده شهدای نیروهای امنیتی آماده کنند.

در این نشست عبدالمتین بیگ، رئیس ارگان های محل، گفت که تلاش می کنند تا در آینده، انتخابات شاروالی ها را برگزار نمایند.

وی می گوید شاروال های کنونی نیز بربنیاد پروسۀ رقابتی گماشته شده اند.

آقای غنی همچنان در رابطه به بسنده نبودن تشکیلات شاروالی که از سویی برخی از شاروال ها مطرح شده بود گفت که در تشکیلات و بودجه شاروالی ها تغیرات بوجود خواهد آمد و همکاری پولیس نیز با شاروالی اضافه می شود.

اشتراک گذاری

Powered by CoalaWeb

پربیننده ترین اخبارهفت روزگذشته