دوشنبه, 22 اسد 1397

مسدود شدن دروازه کمیسیون انتخابات از سوی نامزدان حذف شده از لیست نهایی انتخابات

هواداران تعدادی از نامزدان حذف شده از لیست نهایی انتخابات ولسی جرگه به رسم اعتراض دروازه کمیسیون انتخابات را بستند.

این معترضان در اعتراض به فیصله اخیر کمیسیون شکایات انتخاباتی مبنی بر حذف نام سی و پنج تن از لیست نهایی انتخابات ولسی جرگه با بر افراشتن خیمه های تحصن در برابر کمیسیون مستقل انتخابات، مانع از رفتن کارمندان این کمیسیون به داخل شدند.

در همین حال رییس کمیسیون مستقل انتخابات در واکنش به این اقدامات هشدار می دهد در صورت ادامه این گونه مشکل تراشی ها، ممکن انتخابات پارلمانی به وقت تعیین شده آن برگزار نگردد.

در پی اعلام تصمیم کمیسیون شکایات انتخاباتی مبنی بر حذف نام سی و پنج تن از فهرست نهایی کاندیدان انتخابات ولسی جرگه، صبح روز دوشنبه هواداران پنج تن از این افراد در برابر دروازه کمیسیون مستقل انتخابات اعتراض کردند.

این معترضان با برافراشتن خیمه های تحصن و بستن درب کمیسیون مستقل انتخابات مانع رفتن کارمندان این کمیسیون به داخل شدند.

آنان می گویند که این کاندیدان به دلایل نامعلومی از لیست نامزدان انتخابات مجلس نمایندگان حذف شده اند.

این افراد هشدار می دهند در صورتی که به خواست آن ها رسیدگی صورت نگیرد و یا اتهام شان ثابت نشود، نمی گذارند دروازه کمیسیون باز شود.

قرار بود لیست نهایی نامزدان انتخابات ولسی جرگه روزدوشنبه اعلام شود اما اعتراض اینان، مانع از اعلام این لیست شد.

کمیسیون مستقل انتخابات کمی بعدتر در یک کنفرانس خبری ضمن اظهار نگرانی از مشکل تراشی ها در برابر کار این کمیسیون می گوید وظیفه این کمیسیون رسیدگی به انتقادها و شکایات این معترضان نیست و اینان باید به کمیسیون شکایات انتخاباتی مراجعه نمایند.

رییس کمیسیون مستقل انتخابات درحالی که از حکومت و نهادهای امنیتی می خواهد که امنیت این کمیسیون و اعضایش را تامین کند هشدار می دهد که در صورت تداوم این گونه مشکلات، احتمال تاخیر در برگزاری انتخابات ولسی جرگه وجود دارد، آنگاه این کمیسیون هیچ گونه مسوولیتی را قبول نخواهد کرد.

با این حال رییس کمیسیون مستقل انتخابات اطمینان می دهد که لیست نهایی کاندیدان انتخابات ولسی جرگه تا پایان امروز اعلام خواهد شد.

 

 

اشتراک گذاری

Powered by CoalaWeb

پربیننده ترین اخبارهفت روزگذشته