یکشنبه, 05 حمل 1397

مشرانو جرگه، مسوولان نهادهای امنیتی را در پیوند به افزایش ناامنی ها استجواب کرد

مشرانو جرگه، مسوولان نهادهای امنیتی را در پیوند به افزایش ناامنی ها و حملات اخیر در کشور، استجواب کرد.

اعضای مشرانو جرگه میگویند هم اکنون در بیست و هفت ولایت کشور جنگ جریان دارد و مخالفان مسلح ولسوالی ها و ولایت های مختلف را با تهدیدهای جدی مواجه ساخته اند.

اعضای مشرانو جرگه این مسوولان را بخاطر کم کاری شان در جلوگیری از افزایش نا امنی ها در کشور مورد انتقاد قرار دادند.

افزایش جنگ و نا امنی های روز افزون در کشور و وقوع چند حمله اخیر در شهر کابل، پای وزیران دفاع، داخله و رییس امنیت ملی کشور را به جلسه استجوابیه مشرانو جرگه کشاند.

اعضای مشرانو جرگه، بیشتر از یک ساعت سوالات مختلف را در پیوند به افزایش حملات اخیر و چگونگی کارکرد نهادهای امنیتی کشور از این مسوولان مطرح کردند.

به گفته اعضای مشرانو جرگه هم اکنون جنگ در بیست و هفت ولایت کشور جریان دارد و مخالفان مسلح ولایت ها و ولسوالی های مختلف را با تهدیدهای جدی مواجه ساخته اند که سبب مشکلات زیادی برای مردم شده است.

سناتوران همچنان خواستار کوتاه شدن دست سیاسیون از نهادهای امنیتی شدند. به گفته این سناتوران دخالت های سیاسی موجب شده است تا به شماری از افراد رتبه های فوق العاده نظامی داده شود، اما برخی نظامیان دیگر با وجود سالها نبرد در خطوط اول جنگ، هیچ توجهی به آنان نمیشود.

معاون مجلس سنا از حکومت میخواهد که در سیاست های کلان مانند پیشنهادهای صلح و مذاکرات با مخالفان مسلح، متوجه باشد تا روحیه و انگیزه جنگی نیروهای امنیتی خدشه دار نشود.

قرار بود وزیران دفاع، داخله و معاون ریاست امنیت ملی، در پاسخ به این سوالات اعضای مشرانو جرگه پاسخ دهند.

اما جلسه پاسخ دهی به سوالات اعضای مشرانو جرگه به درخواست این مسوولان سری شد و جلسه بدون حضور رسانه ها ادامه یافت.

 

اشتراک گذاری

Powered by CoalaWeb

پربیننده ترین اخبارهفت روزگذشته