چهارشنبه, 23 سرطان 1395

شماری از قانونگذاران امریکایی خواهان قطع کمک مالی به پاکستان شده اند

این قانونگذاران امریکایی در جلسه استماعیه کمیته امورخارجی مجلس نمایندگان امریکامی گویند حمایت های مالی برای پاکستان باید قطع گردد زیرا این کشور، هیچ اقدامی در راه مبارزه با دهشت افگنان انجام نداده است.

درهمین حال زلمی خلیلزاد، در سخنرانیاش در کمیته فرعی امور خارجی مجلس نمایندهگان کانگرس ایالات متحده گفته است که پاکستان طالبان را همچون ابراز موثر جنگ نیابتی برای سلطه داشتن برافغانستان استفاده میکند.

به گفته او، پاکستان می خواهد تا حکومت کنونی افغانستان را سرنگون کند زیرا با سیاست‌ های اسلام آباد سازگار نیست.

جلسه استماعیه کمیته فرعی امور خارجی مجلس نماینده‌گان کانگرس ایالات متحده امریکا درباره نقش پاکستان در مبارزه بر ضد دهشت افگنی برگزار شد.

شماری از قانونگذاران امریکایی در این جلسه گفتند حمایت های مالی برای پاکستان باید قطع گردد زیرا این کشور، هیچ اقدامی را در راه مبارزه با دهشت افگنان انجام نداده است.

به گفته یک عضو مجلس نماینده‌گان کانگرس ایالات متحده، با کمک زیاد به پاکستان، هنوز هم استخبارات این کشور با سازمان ‌های دهشت افگن پیوند داشته و موفقیت در راستای تامین ثبات در منطقه اندک است.

درهمین حال زلمی خلیلزاد، سفیر پیشین ایالات متحده در افغانستان و عراق در سخنرانی اش در کمیته فرعی امورخارجی مجلس نمایندگان امریکا گفته است که جنگجویان نیابتی آن کشور نه تنها تهدید جدی را متوجه سربازان ایتلاف، نظامیان و غیرنظامیان افغان کرده اند بلکه عامل عمده گسترش افراطگرایی در جهان نیز می ‌باشند.

زلمی خلیلزاد گفته است که اگر حکومت ایالات متحده می ‌خواهد که دهشت افگنی و افراطگرایی را در سرتاسر جهان شسکت دهد، پس باید با ریشه ‌های آن در پاکستان مقابله کند.

ازسویی هم، آقای خلیلی زاد تاکید می کند که پاکستان با حمایت از طالبان می ‌خواهد که جنگ را درازتر بسازد تا اینکه امریکا از این نبرد نفسگیر پا پس بکشد و در نهایت جنگجویان نیابتی پاکستان بتوانند حکومت کنونی افغانستان را سرنگون سازند.

او گفت که باید حملات طیاره های بی سرنشین امریکا علیه اهداف هراس افگنان بیشتر شود.

یک عضو بنیاد دفاع از دموکراسی که یکی دیگر از گواهی دهنده گان در این مجلس استماعیه بود، گفته است که باید مساعدت های مالی به پاکستان متوقف شود.

اما حکومت پاکستان به ویژه استخبارات آن کشور همواره حمایت از گروه ‌های دهشت افگن را رد کرده و با اشاره به عملیات نظامیان پاکستانی در مناطق قبایلی برای سرکوب دهشت افگنان، خود را قربانی دهشت و ترور می‌ خواند.

 

اشتراک گذاری

Powered by CoalaWeb