دوشنبه, 20 ثور 1395

دیدار جمع کثیر از علماء، موسفیدان، متنفذان و جوانان ولایات جنوبی و شرقی کشور با استاد خلیلی

جمع کثیری از علماء، موسفیدان، متنفذان و جوانان ولایایتهای نورستان، ننگرهار، قندهار، لغمان، خوست، پکتیا، لوگر، بدخشان، تخار، قندز، بغلان، پنجشیر، کاپیسا، پروان، کابل و میدان وردک، روز دوشنبه طی دیداری با استاد محمد کریم خلیلی رهبر حزب وحدت اسلامی افغانستان، حمایت قاطع شان را از انتقال برق از مسیر بامیان- میدان اعلام داشتند.

در این دیدار که سلطان‌علی ارزگانی والی اسبق ولایت دایکندی و جنرال زلمی همراز رییس شورای اتفاق مردم افغانستان و حزب حرکت همبستگی ملی نیز حضور داشت، دیدارکنندگان در مورد مسایل مختلفی، از آن جمله در مورد تأمین صلح و امنیت در کشور، صحبت نمودند.

آنان، صلح و پایان یافتن جنگ و خشونت در کشور را یک ضرورت جدی و مهم دانسته و از استاد محمد کریم خلیلی معاون ارشد شورای عالی صلح خواستند که برای به موفقیت رسیدن این پروسه از ظرفیتهای ملی، استفاده شود.

موسفیدان و متنفذان یادشده، همچنین از جنجال به وجود آمده روی چگونگی انتقال برق توتاپ، اظهار تأسف نموده و حمایت قاطع شان را از انتقال این خط انرژی از مسیر بامیان- میدان وردک، اعلام داشتند.

به گفته آنان، مسیر بامیان- میدان، هم از نگاه مزایای تخنیکی و اقتصادی و هم از نگاه اجتماعی، نسبت به مسیر دیگر، رجحان دارد.

همچنین بزرگان و متنفذان ولسوالی‌های حصه اول، مرکز بهسود، نرخ ،جلریز و مرکز ولایت میدان وردک، طی یک دیدار جداگانه با استاد محمد کریم خلیلی رهبر حزب وحدت اسلامی افغانستان، در مورد تغییر انتقال برق توتاپ از مسیر بامیان به سالنگ، صحبت نمودند.

آنان، بر وحدت، همدلی و برادریِ باشندگان تمام ولایات کشور، تأکید نموده و خواهان رسیدگی حکومت به خواست مردم شدند.

بزرگان و متنفذان ولایت میدان وردک، انتقال برق از مسیر این ولایت را از حقوق شهروندی باشندگان این ولایت دانسته و بر عملی شدنِ نظر شرکت فیشنر، تأکید کردند.

استاد محمد کریم خلیلی رهبر حزب وحدت اسلامی افغانستان، از حمایتهای قاطع این مردم برای پیاده شدن عدالت و تحکیم هرچه بیشتر وحدت و همدلی میان باشندگان ولایات کشور، تشکر و سپاسگزاری کرده و ابراز اطمینان نمود که مردم به خواسته‌های شان دست خواهند یافت.

رهبر حزب وحدت اسلامی افغانستان به دیدارکنندگان اطمینان داد که انتقال برق از مسیر بامیان، هیچ گونه تغییری در بهره‌مندی باشندگان ولایاتی به وجود نمی‌آورد که برخی ادارات دولتی آنها را مطرح می‌سازند.

استاد محمد کریم خلیلی حفظ وحدت و همدلی میان مردم کشور را در هر شرایطی ضروری دانسته و اظهار امیدواری نمود که هیچ کسی نمی‌تواند مردم افغانستان را به جان هم اندازند.

   

 

اشتراک گذاری

Powered by CoalaWeb

پربیننده ترین اخبارهفت روزگذشته