پنج شنبه, 08 دلو 1394

انتقاد شدید سازمان دیده بان حقوق بشر از پالیسی مهاجرتی استرالیا.

سازمان دیده بان حقوق بشر از پالیسی مهاجرتی استرالیا به شدت انتقاد کرده است.

این سازمان با انتقاد شدید از پالیسی مهاجرتی استرالیا گفته است که استرالیا باید در مورد پالیسی مهاجرتی خود باز بینی جدی کند تا دوباره جایگاه بین المللی اش را بدست آورد.

براد ادامز دایرکتر بخش اسیایی سازمان دیده بان حقوق بشر گفته است که استرالیا در سال دو هزار و پانزده تلاش اندکی را برای بدست اوردن وجهه بین المللی اش انجام داده است.

سازمان دیده بان حقوق بشر که سازمان معتبر بین المللی در عرصه حقوق بشر میباشد در گزارش سالانه خود که هرچند استرالیا در زمینه های حقوق سیاسی ومدنی جایگاه بلندی را در عرصه بین المللی دارد اما پالیسی این که کشور در قبال پناهجویان روی دست گرفته است به استندردهای بین المللی هماهنگی ندارد. . براد ادامز دایرکتر بخش اسیایی سازمان دیده بان حقوق بشر گفته است که پالیسی مهاجرتی استرالیا با تخطیهای جدی حقوق بشری همراه بوده است.

در  اعلامیه ی سازمان دیده بان حقوق بشر آمدده است :" استرالیا شدیدا ضرورت دارد که پالیسی خود در قبال پناهجویان را مورد بازبینی قرار دهد تا این کشور یکبار دیگر جایگاه خود را در میان کشورهای که به حقوق بشر احترام دارد پیدا کنند."

هرچند حکومت استرالیا تا اکنون در مقابل این گزارش از خود واکنش رسمی نشان نداده است اما مقامات این کشور قبلا در قبال انتقادات بین المللی در عرصه پالیسی مهاجرتی این کشور گفته بودند که حکومت استرالیا به خاطر حفظ جان پناهجویان ناگزیر شده است که چنین پالیسی را اتخاذ کند. حکومت استرالیا از سال 2013 تا اکنون با اتخاذ یک پالیسی سختگیرانه موفق شده است که دروازه های این کشور را بروی پناهجویان غیرقانونی مسدود کند. به اساس امارهای رسمی از زمانی که حکومت پالیسی سختگیرانه تری را در قبال پناهجویان روی دست گرفته است، هیچ پناهجویانی در مسیر استرالیا جانش را از دست نداده است. این در حالیست که از سال 2000 میلای تا اوایل سال 2013 میلادی حدود پانزده صد تن پناهجویان در مسیر استرالیا جانهایشانرا از دست داده بودند. از سال 2013 تا اکنون هیچ کشتی حامل پناهجویان غیرقانونی موفق نشده است که وارد ابهای استرالیا شود.

اشتراک گذاری

Powered by CoalaWeb

پربیننده ترین اخبارهفت روزگذشته