پنج شنبه, 28 جوزا 1394

سازمان ملل متحد: تعداد بیجاشدگان جهان به شصت میلیون تن رسیده است

سازمان ملل متحد می گوید تعداد بیجاشدگان جهان به شصت میلیون تن رسیده است.

کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان می گوید بیش از پنجاه درصد بیجاشدگان را کودکان تشکیل می ‌دهند.

به گفته این نهاد، شمار کسانیکه در سال جاری مجبور به ترک خانه های شان شده اند نسبت به سال گذشته، هشت اعشاریه سه ملیون تن افزایش یافته است.

جنگ، نا امنی و بیکاری در کشورهای مختلف جهان سبب شده است که رقم بیجا شدگان با گذشت هرسال افزایش یابد.

کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در تازه ترین گزارش خود می گوید که در سال دوهزار و چهارده میلادی شمار بیجاشدگان به شصت ملیون تن رسیده است.

براساس گزارش سازمان ملل متحد، از میان این افراد ۱۹.۵میلیون مهاجر، سی و هشت اعشاریه  دو ملیون بیجاشده داخلی و یک اعشاریه هشت میلیون تن دیگر کسانی اند که درانتظار پناهندگی بسر می برند.

یافته‌های نویسندگان این گزارشنشان می‌دهد که از هر یک صد و بیست و دو نفر در جهان، یک نفر یا آواره است، یا بیجا شده و یا در انتظار دریافت پناهندگی.

درعین حال آنتونیو گوتیرس رییس کمیشنری سازمان ملل متحد در امور پناهندگان می گوید شمارکسانیکه درسال جاری مجبور به ترک خانه های شان شده اند نسبت به سال گذشته هشت اعشاریه سه ملیون تن افزایش یافته است.

آنتو گوترس افزود :" شمار افرادیکه رنج می‌ کشند، هر روز بیشتر می ‌شود و متاسفانه، این امکان که به تعداد بیشتری آنان کمک کنیم، وجود ندارد."

آقای گوترس افزود تعداد بیجا شدگان که در سال دوهزار و چهارده میلادی به روزانه چهل و دو هزار و پنجصد تن رسیده، در حالیکه سال پیش این رقم سی و دو هزار تن بود.

بحران سوریه، عراق و یمن از دلایل اصلی افزایش بیجا شدگان در جهان است.

درگزارش آمده است که تعداد افراد بیجاشده دراروپا با افزایش۵۰درصدی به ۶.۷میلیون تن رسیده است.

براساس این گزارش، روسیه و آلمان بیشترین درخواست پناهندگی را در میان ۲۸کشور عضو اتحادیه اروپا داشته و سویدن نیز دومین کشور اروپایی بیشترین متقاضی دریافت پناهندگی بوده است.

اشتراک گذاری

Powered by CoalaWeb

پربیننده ترین اخبارهفت روزگذشته