یکشنبه, 18 حمل 1398

قریشی: اسلام آباد به ایفای نقش مثبت خود برای صلح در افغانستان ادامه می‌ دهد

شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان در صفحه تویترش می گوید که کشورش حاضر است برای صلح در افغانستان همکاری کند.

آقای قریشی تأکید کرد که پاکستان اطمینان دارد با مشارکت تمام گروه‌های افغان به ویژه طالبان صلح پایدار در افغانستان امکان‌پذیر است.

زلمی خلیلزاد نماینده ویژه وزارت خارجه امریکا برای صلح افغانستان از همکاری پاکستان در روند صلح افغانستان ابراز رضایت کرده است.

درهمین حال شورای عالی صلح نقش پاکستان را در تامین صلح افغانستان اثر گذار می گذار می داند و ابراز امیدواری که تلاش های زلمی خلیلزاد نماینده امریکا برای صلح افغانستان به نتیجه برسد.

 

در پی سفر دو روزه زلمی خلیلزاد به پاکستان و دیدار و گفت گو در مورد صلح افغانستان با مقامات این کشور، شامحمود قریشی وزیر خارجه پاکستان در تویترش نوشته است که اسلام آباد به ایفای نقش مثبت برای صلح در افغانستان ادامه می‌ دهد .

وزیر خارجه پاکستان دراین توییت گفته که کشورش حاضر است برای صلح در افغانستان همکاری کند و اطمینان دارد که با مشارکت تمام گروه‌های افغان به ویژه طالبان صلح پایدار در افغانستان امکان‌پذیر است.

او افزوده که پاکستان باید بیشتر از این برای صلح در افغانستان همکاری کند و در این زمینه منتظر اقدامات بیشتر می باشد.

از سوی هم زلمی خلیلزاد نماینده ویژه وزارت خارجه امریکا برای صلح افغانستان از تلاش‌ها و همکاری پاکستان در روند صلح افغانستان ابراز رضایت کرده است.

آقای خلیلزاد نیز در توئیت کوتاهی گفته که مقام‌های پاکستان همانند دفعه قبل تاکید کرده‌اند که افغان‌ها خود باید سرنوشت شان را مشخص کنند.

در همین حال شورای عالی صلح می گوید که پاکستان در تامین صلح افغانستان نقش اساسی و اثرگذار دارد.

اسدالله زایری معاون سخنگوی شورای عالی صلح  می افزاید که تغییر دیدگاه پاکستان در مورد صلح افغانستان قطعا در راستای تحقق آن تاثیر دارد.

معاون سخنگوی شورای عالی صلح همچنان می افزاید که تلاش های نماینده امریکا برای تامین صلح در افغانستان اثر گذار بوده و از پاکستان نیز توقع می رود تا با افغانستان در راستای تحقق آن بیشتر از پیش تلاش کند.

این درحالیست که زلمی خلیلزاد در سفرش به پاکستان با شماری از مقام های پاکستانی از جمله شاه محمود قریشی وزیر خارجه، جنرال قمر جاوید باجوه لوی درستیز و برخی دیگر از مقام های این کشور دیدار و گفتگو کرده است.

 

 

اشتراک گذاری

Powered by CoalaWeb

پربیننده ترین اخبارهفت روزگذشته