چهارشنبه, 14 حمل 1398

ترامپ: غرب اخیرا در افغانستان پیشرفت های بزرگی داشته است

دونالد ترامپ رییس جمهور ایالات محده امریکا از پیشرفت های اخیر در افغانستان ابراز خرسندی کرده است.

رییس جمهور ایالات متحده امریکا در دیدار با ینس ستولتنبرگ، منشی عمومی پیمان ناتو گفته که امریکا و متحدانش اخیرآ گام های مهمی را برای حل بحران کنونی در افغانستان برداشته است.

به گفته او حرکات مثبتی در افغانستان در حال انجام شدن است اما باید منتظر نتایج آنها ماند.

در این نشست، ینس ستولتنبرگ، منشی عمومی ناتو حمایت این پیمان را از تلاش های ایالات متحده ی امریکا برای دستیابی به صلح در افغانستان اعلام کرد.

دونالد ترامپ رییس جمهور ایالات متحده امریکا شام روزچهارشنبه به وقت افغانستان در دیدار با ینس ستولتنبرگ سرمنشی عمومی ناتو از پیشرفت های اخیر در افغانستان ابراز امیدواری کرده است.

رییس جمهور ایالات متحده گفته که غرب اخیراً در افغانستان پیشرفت های بزرگی داشته و اکنون مواردی مثبت در حال تغییر است و باید منتظر نتایج آن بود.

در این دیدار ینس ستولتنبرگ، سر منشی عمومی ناتو نیز بار دیگر از تلاش‌های ایالات متحده امریکا برای دستیابی به صلح افغانستان را مهم عنوان نموده از آن ابراز حمایت و پشتبانی کرده است.

از سویی هم آگاهان سیاسی با اشاره به مذاکرات آینده صلح میان زلمی خلیلزاد و طالبان در قطر می گویند ایالات متحده آمریکا در این دور گفت وگوها باید تلاش اعظمی اش را برای کشاندن طالبان به میز مذاکره با حکومت افغانستان انجام دهد.

در دیدار میان دونالد ترامپ و ینس استولتنبرگ، دبیر کل ناتو همچنان افزود تلاش های ایالات متحده برای صلح افغانستان، شامل اجندای نشست این هفتۀ وزرای خارجۀ کشورهای عضو این پیمان است.

گفتنیست نشست وزرای خارجه کشورهای عضو ناتو روز پنج شنبه ۴ اپریل در شهر واشنگتن برگزار می شود.

 

اشتراک گذاری

Powered by CoalaWeb

پربیننده ترین اخبارهفت روزگذشته