دوشنبه, 24 جوزا 1395

عمر متین شهروند امریکا و افغان تبار، عامل حمله بهکلپ شبانه اورلاندو بود

فردی که بر کلپ شبانه همجنسگرایان در اورلاندو حمله مسلحانه کرده است، شهروند امریکا و افغان تبار است.

او عمر متین نام دارد و در شهر نیویورک به دنیا آمده است اما در شهر فورت پیرس زندگی می کرد.

میر صدیق، پدر عمر متین گفته که پسرش به دلایل مذهبی این کار را نکرده و تصور می ‌کند او به خاطر عقاید ضد همجنگسرایی که داشته به این کلپ حمله کرده است.

فردی که صبح روز گذشته بهکلپشبانه همجنسگرایان اورلاندو حمله مسلحانه کرد، عمر متین بوده است. عمر متین، ۲۹ساله، شهروند امریکا و افغان تبار بود.

او در نیویورک به دنیا آمد، اما در شهر فورت پیرس در جنوب اورلاندو زندگی می ‌کرد.

عمر متین یک پسر سه ساله دارد.

میر صدیق پدر عمر متین با نشر ویدیویی حمله مسلحانه پسرش به کلپ شبانه همجنسگرایان را متاثر کننده خوانده است. او می گوید که پسرش، بچه خوب و تحصیل کرده بوده است و به پدر و مادرش احترام زیاد داشت.

میر صدیق، پدر عمر متین گفته که پسرش به دلایل مذهبی این کار را نکرده و تصور می ‌کند او به خاطر عقاید ضد همجنگسرایی که داشته به این کلپ حمله کرده است.

آقای صدیق گفته است که پسرش دو ماه پیش، از بوسیدن دو همجنسگرا در یک سرک خشمگین شده بود.

درهمین حال ستاره یوسفی، همسر سابق عمر متین می ‌گوید که او مشکل روانی داشته و فرد باثباتی نبوده است.

او گفت که خانواده ‌اش هنگامی که متوجه شدند آقای متین بدرفتار است، وی را از دست او "نجات" دادند.

یکی از مقام‌ های پولیس فدرال امریکا گفته که این مظنون به گروه‌ داعش تمایل داشته است. آنها گفته ‌اند که هنوز معلوم نیست که این اتفاق یک رویداد داخلی است یا "تروریسم بین‌المللی."

پولیس امریکا گفته است، عمر متین به یک اسلحه کمری و سلاح تهاجمی و مقداری وسایل مشکوک مجهز بوده است. حمله مسلحانه عمر متین با موج از واکنش های جهانی روبرو شده است.

باراک اباما رییس جمهور امریکا حمله مسلحانه در کلپ شبانه همجنسگرایان در اورلاندو را عملی هراس افگنانه خواند.

رییس جمهور غنی نیز ضمن اظهار تسلیت به خانواده های قربانیان، طی اعلامیه ای حمله را محکوم کرده و گفته است که این نوع حملات که غیر نظامیان را هدف قرار می دهد تحت هیچ شرایطی قابل توجیه نیست.

درعین حال حامد کرزی رییس جمهور پیشین کشور، حزب وحدت اسلامی افغانستان، داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرائیه و شماری در داخل افغانستان واکنش نشان داده است.

ازسویی در واکنش های بین المللی پاپ فرانسس رهبر کاتولیک های جهان، فرانسو اولاند رییس جمهور فرانسه، ابراهیم هوپر رئیس شورای روابط اسلامی امریکا و شماری رهبران کشورهای دیگر این حمله مسلحانه را محکوم کرده اند.

در حمله مسلحانه عمر متین به کلپ شبانه اورلاندو، پنجاه تن کشته شدند و پنجاه و سه تن دیگر زخم برداشتند.

 

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری

Powered by CoalaWeb

پربیننده ترین اخبارهفت روزگذشته