دوشنبه, 17 جوزا 1395

اوباما: رمضان فرصتی برای رشد معنوی و بخشایش است

بارک اوباما رییس جمهور ایالات متحده امریکا فرا رسیدن ماه مبارک رمضان را به تمامی مسلمانان جهان تبریک گفته است.

آقای اوباما، ماه مبارک رمضان را فرصتی برای تمرکز روی رشد معنوی، بخشایش، صبر و پایداری خوانده است.

بارک اوباما رییس جمهور ایالات متحده امریکا فرا رسیدن ماه مبارک رمضان را برای تمامی مسلمانان جهان تبریک گفته است.

آقای اوباما در یک بیانیه ویدیویی گفته است که مسلمانان امریکا منجمله داکتران، حقوقدانان، دانشمندان و کارمندان دولتی در روزهای ماه رمضان در شهرهای مختلف امریکا در کنار هم افطار می کنند.

رییس جمهور امریکا در این پیام اش، ماه مبارک رمضان را فرصتی برای تمرکز روی رشد معنوی، بخشایش صبر و پایداری خوانده است.

اوگفت: "برای بسیاری این ماه فرصتی برای تمرکز بر روی رشد معنوی، تقویت ایمان، بخشش، ایستادگی و صبر از طریق تحمل سختی هاست. هر درس در جای خودش عمیق است و در کنار هم یک اتحاد هماهنگ را شکل می دهد. همچنین این ماه فرصتی از سال است که بهترین غذا ها در قالب افطار به روی میز برای طعام اقوام و دوستان جمع شود."

آقای اوباما گفته است که در قسمت رد صداهای که خواستار ایجاد اختلاف در بین امریکاییان و یا محدود کردن آزادی های دینی و حقوق مدنی می باشند، در کنار مسلمانان امریکا ایستاده است.

بارک اوباما تاکید کرد که او به عنوان رییس جمهور ایالات متحده از حقوق مدنی همه امریکایی ها بدون در نظر داشت عقاید و باور های دینی شان دفاع می کند.

او گفت که همه باید دست به دست هم داده تا درد و رنج مسلمانان مهاجر کاهش داده شود.

درهمین حال نیکولاس هیسم نماینده ویژه سازمان ملل متحد برای افغانستان در پیامی ضمن تبریکی ماه مبارک رمضان از تمام جناح های درگیر جنگ خواسته است که به این ماه مبارک احترام بگذارند تا افغان ها در فضای امن عبادت کنند.

نیکولاس هیسم در این پیام اش همچنان گفته است که سازمان ملل در راه رسیدن به صلح ، ثبات و کامگاری با مردم افغانستان همکاری خویش را ادامه میدهد.

اشتراک گذاری

Powered by CoalaWeb